Tiskové zprávy

1  2  3  4  5  6  7  8  
1. 12. 2022

Dětský čin roku 2022: Kdo jsou letošní hrdinové?

Dobročinný projekt Dětský čin roku zná vítěze letošního 18. ročníku. Byli vyhlášeni na slavnostní akci, která se tradičně koná začátkem prosince na Staroměstské radnici v Praze. Kromě dětských hrdinů se jí pravidelně účastní i patroni projektu – známé osobnosti z oblasti kultury a sportu, které projekt podporují již řadu let.
24. 10. 2022

Kdo bude vítězem Dětského činu roku? Online hlasování právě spuštěno

S blížícím se podzimem tradičně vrcholí dobročinný projekt Dětský čin roku. Ten se na konci října dostává do další fáze, v níž se budou určovat vítězové. Rozhodovat o nich budou samy děti, které mohou až do 3. listopadu 2022 hlasovat online a podpořit tak své favority.
5. 9. 2022

Příběh o dobrém skutku, jehož hrdinou je dítě? Do konce září jej lze přihlásit do projektu Dětský čin roku 2022

Dětští hrdinové, kteří se chtějí podělit o hrdinský čin, mají ještě pár týdnů na to, aby přihlásili svůj příběh nebo příběh svého kamaráda do projektu Dětský čin roku. Uzávěrka je 30. září 2022 a přihlásit se lze online nebo poštou.
18. 5. 2022

Svět potřebuje hrdiny. Projekt Dětský čin roku je hledá již 18 let

Praha 18. května 2022 – Hledat a oceňovat příběhy laskavosti, odvahy, lidskosti a pomoci těm, kteří to v životě nemají snadné, a jejichž hlavními hrdiny jsou děti – to je cílem projektu Dětský čin roku, který v těchto dnech zahajuje svůj 18. ročník. Zapojit se do něj mohou všichni žáci základních škol a osmiletých gymnázií, a to až do konce září.
7. 4. 2022

Skutky a hrdinové, o kterých je třeba mluvit. Dětský čin roku představil autory vítězných příběhů za rok 2021

Vítězové 17. ročníku projektu Dětský čin roku, který pořádá společnost Whirlpool, si dnes na Staroměstské radnici v Praze převzali svá ocenění. Slavnostní předávání cen, které bylo kvůli pandemii přeloženo na duben, se neslo ve znamení radostných i dojemných příběhů mladých hrdinů, kteří mohou být inspirací pro všechny.
25. 10. 2021

Začalo hlasování o největších hrdinech Dětského činu roku

Sedmnáctý ročník projektu Dětský čin roku, jehož cílem je upozorňovat na hrdinské skutky těch nejmenších, se i letos zaplnil silnými příběhy. Nyní se dostává do fáze, kdy se bude rozhodovat o jeho vítězích. Na stránkách www.detskycinroku.cz poběží až do 5. listopadu 2021 hlasování, ve kterém si své hrdiny zvolí samotné děti.
12. 8. 2021

Dětský čin roku přijímá soutěžní příběhy již pouze do konce září

Necelé dva měsíce mají dětští hrdinové na to, aby napsali příběh o svém dobrém skutku nebo o skutku svých kamarádů a přihlásili jej do projektu Dětský čin roku 2021. Způsobů, jak se zapojit, je několik. Uzávěrka pro zasílání příběhů do letošního sedmnáctého ročníku je 30. září 2021.
19. 5. 2021

Startuje již 17. ročník projektu Dětský čin roku

Praha 19. května 2021 – Dobré skutky se dějí i pandemii navzdory. A právě v nelehkých dobách je potřeba o to více upozorňovat na projevy obětavosti, statečnosti a podpory, ať už vůči blízkým, nebo zcela neznámým lidem, kteří potřebují pomoci. Ušlechtilé činy těch nejmenších pravidelně připomíná i projekt Dětský čin roku, jehož sedmnáctý ročník právě odstartoval. Záštitu nad ním již tradičně převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrát hl. m. Prahy. Hlavní organizátor projektu, společnost Whirlpool ČR, dlouhodobě spolupracuje na projektu s několika známými osobnostmi. Ani letos tomu není jinak.
9. 12. 2020

Dětský čin roku 2020 - Dobré skutky se děly i během pandemie

Ani letošní koronavirová pandemie neodradila děti, aby konaly dobré skutky. Důkazem je spousta příběhů, které žáci základních škol a osmiletých gymnázií zaslali do projektu Dětský čin roku 2020. Ten se letos pořádal již pošestnácté. Autoři nejlepších a nejsilnějších příběhů, o nichž rozhodovaly samy děti prostřednictvím on-line hlasování, byli vyhlášeni právě dnes.
23. 10. 2020

Děti rozhodují o vítězích Dětského činu roku 2020

S koncem roku tradičně vrcholí také dobročinný projekt Dětský čin roku. O vítězích již šestnáctého ročníku opět rozhodnou svým hlasováním samotné děti. Na webových stránkách www.detskycinroku.cz mohou podporovat jednotlivé semifinalisty až do 11. listopadu 2020.
18. 8. 2020

Své hrdinské příběhy mohou děti zasílat ještě 5 týdnů

Již méně jak dva měsíce mají dětští hrdinové na to, aby napsali příběh o svém dobrém skutku nebo o skutku svých kamarádů a přihlásili jej do projektu Dětský čin roku 2020. Důležité je nepropásnout uzávěrku, která je 30. září 2020.
5. 5. 2020

Nenechávejte si hrdinský příběh pro sebe. Startuje Dětský čin roku

Dobré skutky nejsou samozřejmostí, neměly by se proto opomíjet. Na statečné, obětavé a láskyplné skutky těch nejmenších upozorňuje a oceňuje je projekt Dětský čin roku. Právě startuje již jeho 16. ročník. Hlavní organizátor projektu, společnost Whirlpool ČR, získala i letos podporu známých osobností i veřejných institucí. Záštitu nad projektem udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Magistrát hl. m. Prahy.
1  2  3  4  5  6  7  8  

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz