Tiskové zprávy

1  2  3  4  5  6  7  8  
27. května 2024

Rozhovor o Dětském činu roku v rádiu PROSTOR

"Děti zachraňují životy. Na hrdiny si nehrají, pomáhají přirozeně," říká předsedkyně Nadačního fondu Dětský čin roku Miroslava Plánková.
29. dubna 2024

Dětský čin roku slaví 20 let

I mezi těmi nejmladšími jsou hrdinové, jejichž velké činy si zaslouží uznání a pozornost. S cílem podpořit právě tuto myšlenku vznikl již před dvěma dekádami projekt Dětský čin roku, který vynáší na světlo příběhy dětí, jejichž skutky jsou nekonečnou inspirací pro ostatní ke konání dobra. Jubilejní 20. ročník tohoto unikátního projektu, za jehož vznikem a organizací stojí společnost Whirlpool ČR, právě začal a letos nabídne i několik zajímavých novinek.
7. prosince 2023

Darovat vlasy nemocným, nebo uchránit babičku před šmejdy - Dětský čin roku zná vítěze

Na Staroměstské radnici v Praze byli dnes vyhlášení vítězové 19. ročníku projektu Dětský čin roku. Mladí hrdinové si převzali svá ocenění z rukou patronů projektu – významných osobností z oblasti kultury a sportu, kteří již mnoho let tento projekt podporují. Děti, které mohou být vzorem nejen pro své vrstevníky, ale i pro dospělé, během roku posílaly své příběhy plné odvahy a dobré vůle do celkem sedmi soutěžních kategorií. A které příběhy měly u hlasujících největší ohlas?
25.10. 2023

Dětský čin roku: Začíná hlasování o největší hrdiny

Koncem října vstoupí dobročinný projekt Dětský čin roku do další důležité fáze, v níž budou o vítězích rozhodovat samotné děti. Svým favoritům budou moct vyjádřit podporu prostřednictvím online hlasování, které bude aktivní až do 5. listopadu 2023. Výsledky hlasování pak rozhodnou, kteří z dětských hrdinů se stanou letošními vítězi Dětského činu roku.
31.8.2023

Dětský čin roku 2023: zbývá poslední měsíc na zaslání příběhů, které září dobrem

Projekt Dětský čin roku je zářným příkladem toho, jak dětské hrdinství může měnit svět kolem nás. Nyní zbývají poslední týdny na to stát se součástí letošního ročníku a přihlásit do projektu svůj nebo kamarádův příběh o hrdinském činu. Uzávěrka je stanovena na konec září.
16.7.2023

Léto jako příležitost pro konání dobrých skutků

Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi přichází mnoho příležitostí udělat něco ve prospěch druhých. Projekt Dětský čin roku, který již 19 let hledá hrdiny mezi dětmi, vyzdvihuje výjimečné příběhy dobrovolnictví, odvahy nebo soucitu a inspiruje ostatní k podobným činům. A právě léto je obdobím, kdy mají děti více času a možností konat dobro, které stojí za to popsat a přihlásit do tohoto projektu.
6.3.2023

Dětský čin roku – projekt, který hledá hrdiny mezi dětmi, zahájil svůj 19. ročník

I mezi dětmi jsou hrdinové, kteří by měli být za své činy oceněni a jejichž příběhy by se měly vyprávět, protože mohou inspirovat ostatní k dobrým skutkům. To je hlavní myšlenka, která stála před 19 lety u zrodu projektu s názvem Dětský čin roku. Za dobu svého trvání přinesl desítky dojemných skutečných příběhů o dobrých skutcích, jejichž hlavními hrdiny jsou ti nejmenší. Další ročník projektu odstartoval právě v těchto dnech a děti do něj mohou své příběhy přihlašovat až do konce září.
1. 12. 2022

Dětský čin roku 2022: Kdo jsou letošní hrdinové?

Dobročinný projekt Dětský čin roku zná vítěze letošního 18. ročníku. Byli vyhlášeni na slavnostní akci, která se tradičně koná začátkem prosince na Staroměstské radnici v Praze. Kromě dětských hrdinů se jí pravidelně účastní i patroni projektu – známé osobnosti z oblasti kultury a sportu, které projekt podporují již řadu let.
24. 10. 2022

Kdo bude vítězem Dětského činu roku? Online hlasování právě spuštěno

S blížícím se podzimem tradičně vrcholí dobročinný projekt Dětský čin roku. Ten se na konci října dostává do další fáze, v níž se budou určovat vítězové. Rozhodovat o nich budou samy děti, které mohou až do 3. listopadu 2022 hlasovat online a podpořit tak své favority.
5. 9. 2022

Příběh o dobrém skutku, jehož hrdinou je dítě? Do konce září jej lze přihlásit do projektu Dětský čin roku 2022

Dětští hrdinové, kteří se chtějí podělit o hrdinský čin, mají ještě pár týdnů na to, aby přihlásili svůj příběh nebo příběh svého kamaráda do projektu Dětský čin roku. Uzávěrka je 30. září 2022 a přihlásit se lze online nebo poštou.
18. 5. 2022

Svět potřebuje hrdiny. Projekt Dětský čin roku je hledá již 18 let

Praha 18. května 2022 – Hledat a oceňovat příběhy laskavosti, odvahy, lidskosti a pomoci těm, kteří to v životě nemají snadné, a jejichž hlavními hrdiny jsou děti – to je cílem projektu Dětský čin roku, který v těchto dnech zahajuje svůj 18. ročník. Zapojit se do něj mohou všichni žáci základních škol a osmiletých gymnázií, a to až do konce září.
7. 4. 2022

Skutky a hrdinové, o kterých je třeba mluvit. Dětský čin roku představil autory vítězných příběhů za rok 2021

Vítězové 17. ročníku projektu Dětský čin roku, který pořádá společnost Whirlpool, si dnes na Staroměstské radnici v Praze převzali svá ocenění. Slavnostní předávání cen, které bylo kvůli pandemii přeloženo na duben, se neslo ve znamení radostných i dojemných příběhů mladých hrdinů, kteří mohou být inspirací pro všechny.
1  2  3  4  5  6  7  8  

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com