Tiskové zprávy

Dětský čin roku: Začíná hlasování o největší hrdiny

25.10. 2023
Koncem října vstoupí dobročinný projekt Dětský čin roku do další důležité fáze, v níž budou o vítězích rozhodovat samotné děti. Svým favoritům budou moct vyjádřit podporu prostřednictvím online hlasování, které bude aktivní až do 5. listopadu 2023. Výsledky hlasování pak rozhodnou, kteří z dětských hrdinů se stanou letošními vítězi Dětského činu roku.

Dětský čin roku přinesl za devatenáct let své existence mnoho krásných, silných a dojemných příběhů, jejichž hrdiny jsou děti. To je i důvod, proč je finální hlasování ponecháno výhradně na nich. Tato příležitost se jim otevře opět od 25. října do 5. listopadu 2023, kdy budou moci hlasovat online na webových stránkách projektu www.detskycinroku.cz.

Děti si zde budou moci přečíst příběhy a hlasovat pro ty, které je nejvíce zaujmou. Alžběta Suchanová, členka správní rady Nadačního fondu Dětský čin roku, proto děti vyzývá: „Nyní je řada na vás, abyste se stali hlasem svých vrstevníků a podpořili ty, kteří svými činy ukázali, jak můžeme měnit svět kolem nás. Vaše účast v internetovém hlasování je cenným krokem k jejich ocenění a podpoře.

Semifinálové příběhy byly vybrány odbornou porotou a jsou seřazeny do sedmi soutěžních kategorií – Záchrana života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc starším lidem. Z každé kategorie vzejde jeden vítězný příběh.

Autoři vítězných projektů budou vyhlášeni 7. prosince 2023 na Staroměstské radnici v Praze. Slavnostní akce se zúčastní i patroni projektu – známé osobnosti ze světa kultury a sportu, jako jsou herec Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká, moderátorka Lucie Křížková, několikanásobný paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, moderátorka Zora Jandová a další. Vítězové jednotlivých kategorií budou odměněni nejen výjimečným zážitkem ze slavnostní akce, ale také věcnými dary od partnerů projektu a šekem v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek.

Více informací o projektu Dětský čin roku, včetně podrobných pravidel, naleznete na webových stránkách www.detskycinroku.cz.

Organizátor projektu:

Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:

Whirlpool ČR

Záštita nad projektem:

Magistrát hl. města Prahy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:

Městská policie Praha

Creative Republic

Seznam.cz

Poski.com

Chocotopia

Mediální partneři projektu:

Rádio Junior

Alik.cz

Učitelské noviny

Ámos Vision – Školní informační panely

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool CR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích.Více na www.detskycinroku.cz.

O společnosti Whirlpool Corporation

Společnost Whirlpool (kód na burze NYSE:WHR) jde vstříc ambicióznímu cíli: být nejlepší globální společností v oblasti vybavení do kuchyní i pro péči o prádlo a prostřednictvím svých výrobků nepřetržitě zlepšovat každodenní život v domácnostech. Ve světě, který se stále intenzivněji digitalizuje, prosazuje Whirlpool cílenou inovaci a usiluje o naplňování neustále se vyvíjejících potřeb zákazníků prostřednictvím portfolia svých ikonických značek, jako jsou Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, JennAir, Indesit a Yummly. V roce 2020 společnost vykázala roční obrat ve výši přibližně 19 miliard dolarů a zaměstnávala 78 tisíc lidí v 57 výrobních závodech a technologických výzkumných centrech. Podrobnější informace o společnosti naleznete na WhirlpoolCorp.com.

Kontakty pro další informace

Zuzana Chmelíková

Dětský čin roku
mobil: +420 732 774 676
zuzana@detskycinroku.cz

Alžběta Suchanová

Whirlpool CR, spol. s r.o.
Radlická 14, 150 00 Praha 5
mobil: +420 731 453 876

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com