Tiskové zprávy

Léto jako příležitost pro konání dobrých skutků

16.7.2023
Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi přichází mnoho příležitostí udělat něco ve prospěch druhých. Projekt Dětský čin roku, který již 19 let hledá hrdiny mezi dětmi, vyzdvihuje výjimečné příběhy dobrovolnictví, odvahy nebo soucitu a inspiruje ostatní k podobným činům. A právě léto je obdobím, kdy mají děti více času a možností konat dobro, které stojí za to popsat a přihlásit do tohoto projektu.

Letní měsíce nabízejí širokou škálu aktivit, při kterých mohou děti konat dobré skutky. Inspirací jim mohou být také vítězné příběhy z minulých let. Mnohé z nich jsou spojeny s přírodou a životním prostředím, například sbírání odpadků při procházkách přírodou, pomoc zvířatům v nouzi nebo prarodičům při práci na domě či zahradě, což přináší radost a užitek oběma stranám.

Mladí hrdinové mají letos opět možnost soutěžit v jedné ze sedmi soutěžních kategorií: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu a Pomoc starším lidem. Všichni žáci základních škol i studenti víceletých gymnázií do patnáct let tak mohou svůj příběh popsat a přihlásit do projektu do 30. září 2023, a to prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz nebo poštou na adresu: Dětský čin roku, Radlická 3201/14, 150 00 Praha 5.

Letos mohou svůj příběh odevzdat i osobně na Ladronkafestu v Praze – největším festivalu volnočasových aktivit ve střední Evropě. Proběhne v sobotu 9. září 2023 a jeho součástí bude stánek projektu Dětský čin roku, kde děti získají více informací o tomto projektu a na místě se do něj mohou i přihlásit.

Další příležitostí, jak se letos zapojit, je soutěž, která probíhá na oblíbeném dětském webu Alík.cz. V této soutěži mohou nejlepší příběhy vyhrát skvělé ceny, například tablet, chytrý telefon nebo sluchátka, a všechny zaslané příběhy budou automaticky zařazeny do projektu Dětský čin roku. Soutěž na Alík.cz končí 15. září 2023.

Vybraní vítězové budou odměněni nejen věcnými dárky, ale také se zúčastní slavnostního vyhlášení na Staroměstské radnici v Praze. Odměnou pro vítěze je také šek v hodnotě 10 000 Kč pro jejich školu na nákup školních pomůcek.

Více informací o projektu Dětský čin roku, včetně podrobných pravidel, naleznete na webových stránkách www.detskycinroku.cz.

 

Organizátor projektu:

Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:

Whirlpool ČR

Hlavní partner:

Nadace AGROFERT

Záštita nad projektem:

Magistrát hl. města Prahy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:

Městská policie Praha

Creative Republic

Seznam.cz

Poski.com

Chocotopia

Mediální partneři projektu:

Rádio Junior

Alik.cz

Učitelské noviny

Ámos Vision – Školní informační panely

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool CR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích.Více nawww.detskycinroku.cz.

O společnosti Whirlpool Corporation

Společnost Whirlpool (kód na burze NYSE:WHR) jde vstříc ambicióznímu cíli: být nejlepší globální společností v oblasti vybavení do kuchyní i pro péči o prádlo a prostřednictvím svých výrobků nepřetržitě zlepšovat každodenní život v domácnostech. Ve světě, který se stále intenzivněji digitalizuje, prosazuje Whirlpool cílenou inovaci a usiluje o naplňování neustále se vyvíjejících potřeb zákazníků prostřednictvím portfolia svých ikonických značek, jako jsou Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, JennAir, Indesit a Yummly. V roce 2020 společnost vykázala roční obrat ve výši přibližně 19 miliard dolarů a zaměstnávala 78 tisíc lidí v 57 výrobních závodech a technologických výzkumných centrech. Podrobnější informace o společnosti naleznete na WhirlpoolCorp.com.

Kontakty pro další informace

Zuzana Chmelíková

Dětský čin roku
mobil: +420 732 774 676
zuzana@detskycinroku.cz

 

Alžběta Suchanová

Whirlpool CR, spol. s r.o.
Radlická 14, 150 00 Praha 5
mobil: +420 731 453 876

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com