Tiskové zprávy

Dětský čin roku 2023: zbývá poslední měsíc na zaslání příběhů, které září dobrem

31.8.2023
Projekt Dětský čin roku je zářným příkladem toho, jak dětské hrdinství může měnit svět kolem nás. Nyní zbývají poslední týdny na to stát se součástí letošního ročníku a přihlásit do projektu svůj nebo kamarádův příběh o hrdinském činu. Uzávěrka je stanovena na konec září.

Žáci základních a speciálních základních škol, stejně jako studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií, mají nyní příležitost vyprávět příběhy, které nesou hodnoty dobročinnosti. Soutěžící mohou svůj příběh o dobrém skutku přihlásit do jedné ze sedmi kategorií: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu a Pomoc starším lidem.

Zapojit se do projektu je snadné – příběhy lze zasílat online prostřednictvím oficiálních webových stránek projektu www.detskycinroku.cz nebo klasickou poštou na adresu: Dětský čin roku, Radlická 3201/14, 150 00 Praha 5. Příběh bude možné odevzdat i osobně na stánku Dětského činu roku na akci Ladronkafest, který proběhne v sobotu 9. září 2023 v Praze.

Harmonogram Dětského činu roku 2023

Děti mohou své příběhy zasílat až do 30. září 2023, poté odborná porota vybere z každé kategorie pět semifinalistů. Konečné slovo pak budou mít samy děti, které o vítězích rozhodnou hlasováním na oficiálních webových stránkách projektu, a to od 25. října do 8. listopadu 2023.

Slavnostní vyhlášení vítězů projektu Dětský čin roku 2023 se uskuteční 7. prosince 2023 na Staroměstské radnici v Praze. Kromě mladých hrdinů se ho zúčastní také patroni projektu z řad známých českých osobností, jako jsou herec Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká, moderátorka Lucie Křížková, vícenásobný paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, moderátorka Zora Jandová a čestný předseda Nadačního fondu Dětský čin roku, herec a moderátor Aleš Háma.

Více informací o projektu Dětský čin roku, včetně podrobných pravidel, naleznete na webových stránkách www.detskycinroku.cz.


Organizátor projektu:

Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:

Whirlpool ČR

Hlavní partner:

Nadace AGROFERT

Záštita nad projektem:

Magistrát hl. města Prahy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:

Městská policie Praha

Creative Republic

Seznam.cz

Poski.com

Chocotopia

Mediální partneři projektu:

Rádio Junior

Alik.cz

Učitelské noviny

Ámos Vision – Školní informační panely

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool CR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích.Více na www.detskycinroku.cz.

O společnosti Whirlpool Corporation

Společnost Whirlpool (kód na burze NYSE:WHR) jde vstříc ambicióznímu cíli: být nejlepší globální společností v oblasti vybavení do kuchyní i pro péči o prádlo a prostřednictvím svých výrobků nepřetržitě zlepšovat každodenní život v domácnostech. Ve světě, který se stále intenzivněji digitalizuje, prosazuje Whirlpool cílenou inovaci a usiluje o naplňování neustále se vyvíjejících potřeb zákazníků prostřednictvím portfolia svých ikonických značek, jako jsou Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, JennAir, Indesit a Yummly. V roce 2020 společnost vykázala roční obrat ve výši přibližně 19 miliard dolarů a zaměstnávala 78 tisíc lidí v 57 výrobních závodech a technologických výzkumných centrech. Podrobnější informace o společnosti naleznete na WhirlpoolCorp.com.

Kontakty pro další informace

Zuzana Chmelíková

Dětský čin roku
mobil: +420 732 774 676
zuzana@detskycinroku.cz

Alžběta Suchanová

Whirlpool CR, spol. s r.o.
Radlická 14, 150 00 Praha 5
mobil: +420 731 453 876

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz