Tiskové zprávy

 1  2  3  4  5  6  7  
04. 12. 2014

HRDINOVÉ DĚTSKÉHO ČINU ROKU 2014 ZACHRAŇOVALI PŘI AUTONEHODĚ I TONUTÍ

Hrdost, nesmělost a radost dnes doprovázely slavnostní atmosféru vyhlašování vítězů projektu Dětský čin roku, který organizuje společnost Whirlpool ČR. Kromě tradičních sedmi soutěžních kategorií bylo při letošním jubilejním 10. ročníku uděleno také několik speciálních cen. Stejnou radost jako z ocenění udělala všem zúčastněným dětem přítomnost patronů projektu z řad známých českých osobností, kterými jsou Jitka Čvančarová, Jan Révai, Zora Jandová, Aleš Háma, Jiří Ježek a další. Odpolední program se nesl také v duchu zajímavých osobností z různých oborů nejen českého, ale dokonce světového formátu, a to díky návštěvě muzea voskových figurín Grévin.
21. 10. 2014

Hlasování o největší dětské hrdiny jubilejního ročníku projektu Dětský čin roku je tady

Desátý ročník projektu Dětský čin roku vstupuje do své finálové fáze. Odborná porota vybrala pět semifinálových příběhů ze všech došlých příběhů o dětských dobrých skutcích v rámci šesti ze sedmi soutěžních kategorií. Nyní vybízí děti, aby hlasovaly o samotných vítězích projektu, který letos slaví své kulaté výročí. Vítězové budou tedy o to významnější. Dětská porota o nich může rozhodovat do 31. října 2014 na webových stránkách www.detskycinroku.cz. Slavnostní vyhlášení dětských hrdinů v každé kategorii proběhne 4. prosince 2014 na Staroměstské radnici v Praze.
28. 07. 2014

Uzávěrka desátého ročníku Dětského činu roku se kvapem blíží

Dětským hrdinům se krátí čas pro zapojení do projektu Dětský čin roku 2014. Zaslat příběh o svém nebo kamarádově dobrém skutku mohou totiž už jen do 30. září 2014, a to prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz, nebo poštou na adresu P.O. BOX 96, 170 04, Praha 7. Své hrdinské činy mohou děti zařadit do jedné z následujících kategorií: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu či Pomoc starším lidem.
22. 05. 2014

Akční květen a červen pro Dětský čin roku

Květen a červen bude pro projekt Dětský čin roku, který letos slaví svůj jubilejní desátý ročník, plný kulinářských zážitků, sportu i kulturního programu. Se svým stánkem se totiž zúčastní celkem čtyř akcí: Prague Food Festivalu, Tour de Kids v Táboře i v Praze a Apetit Festivalu v Pardubicích. Potkat se zde budete moci i s vybranými VIP patrony projektu, mezi které patří například herec, moderátor a dlouholetý čestný předseda Nadačního fondu Dětský čin roku Aleš Háma, herečka Jitka Čvančarové a mnoho dalších. Dětský čin roku dlouhodobě oceňuje mladé hrdiny, kteří neváhají pomoci svému okolí, a šíří tak dobro kolem nás. Potkáme se tedy v květnu a červnu s novými dětskými hrdiny v Praze, Táboře, nebo v Pardubicích?
22. 04. 2014

Jubilejní desátý ročník projektu Dětský čin roku právě odstartoval

Startuje jubilejní desátý ročník Dětského činu roku! Tento projekt již po desáté upozorní na mladé hrdiny, kteří pomáhají a rozdávají dobro kolem sebe. V rámci jubilea bude mít projekt nabitý program, který podpoří známé české osobnosti jako například Aleš Háma, Jan Révai, Zora Jandová, ale i partnerské společnosti. Dětský čin roku, jehož hlavním iniciátorem je společnost Whirlpool CR, získal opět podporu také veřejných institucí - svou záštitu mu udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Magistrát hl. m. Prahy. Své příběhy mohou děti zasílat poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz až do 30. září 2014.
28. 11. 2013

ZNÁME VÍTĚZE PROJEKTU DĚTSKÝ ČIN ROKU 2013

Brožíkova síň Staroměstské radnice v Praze byla 28. listopadu 2013 plná dětských hrdinů, kteří byli oceněni za své statečné činy v sedmi soutěžních kategoriích projektu Dětský čin roku, který již devátým rokem organizuje společnost Whirlpool ČR. V rámci něj byla udělena také speciální cena za výjimečnou dětskou obětavost. Malé velké hrdiny přišli podpořit patroni projektu z řad známých osobností, mezi které patřili Jan Révai, Jitka Čvančarová, Petra Černocká, Jiří Ježek a mnoho dalších.
14. 10. 2013

Hlasování o největší dětské hrdiny v projektu Dětský čin roku odstartovalo

Devátý ročník projektu Dětský čin roku vstupuje do svého finále. Odborná porota vybrala ze všech došlých příběhů pět semifinálových ze šesti soutěžních kategorií. Rozhodovat o vítězných příbězích mohou děti na webových stránkách www.detskycinroku.cz až do 31. října 2013.
05. 09. 2013

Blíží se uzávěrka zasílání příběhů

Zasílat příběhy do projektu DĚTSKÝ ČIN ROKU mohou děti už jen do 30. září.
04. 09. 2013

UŽIJTE SI ZÁŘIJOVÉ VÍKENDY S DĚTSKÝM ČINEM ROKU

Dva víkendy v září letošního roku se pro projekt Dětský čin roku ponesou v duchu gurmánských zážitků a aktivního sportu.
03. 12. 2012

VÍTĚZOVÉ PROJEKTU DĚTSKÝ ČIN ROKU 2012

Osmý ročník celorepublikového projektu Dětský čin roku zná své vítěze.
21. 10. 2012

Hlasování o hrdinu Dětského činu roku 2012 je v plném proudu!

Osmý ročník projektu Dětský čin roku vrcholí. Ze všech hrdinských příběhů, které děti zasílaly od 1. dubna 2012, vybrala odborná porota pět semifinalistů v každé kategorii.
 1  2  3  4  5  6  7  

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz