Tiskové zprávy

Hrdinové, zbystřete! Dětský čin roku míří mezi vás na pět akcí

22. 05. 2015
Navštivte s rodinou během května a června některou z pěti kulinářských a sportovních akcí a přihlaste svého malého hrdinu do soutěže Dětský čin roku 2015.

Praha 21. května 2015 Navštivte s rodinou během května a června některou z pěti kulinářských a sportovních akcí a přihlaste svého malého hrdinu do soutěže Dětský čin roku 2015. Tento ojedinělý projekt pořádá společnost Whirlpool ČR již 11. rokem. Potkat se budete moci i s vybranými VIP patrony projektu, mezi které patří herec, moderátor a dlouholetý čestný předseda Nadačního fondu Dětský čin roku Aleš Háma, herečka Jitka Čvančarová a mnoho dalších.

Dobré skutky nejsou samozřejmostí, neměly by se proto opomíjet. Dětský čin roku oceňuje každý takový skutek, který děti vykonají na pomoc lidem i přírodě ve svém okolí. Přihlášení do Dětského činu roku je jednoduché. Jednou z možností je odevzdání sepsaného příběhu o vlastním dobrém skutku nebo o skutku kamaráda či kamarádů na stánku Dětský čin roku během partnerských akcí. Letos máte celkem pět příležitostí: na Fresh Festivalu v Praze, Plzni a Pardubicích, na Prague Food Festivalu a na Tour de Kids v Praze. Do projektu se mohou zapojit žáci základních škol, speciálních základních škol a studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií.

Účast na podobných rodinných akcích je skvělou příležitostí jak pro Dětský čin roku, tak pro rodiče
a jejich ratolesti. Můžeme jim totiž osobně předat veškeré informace o projektu a podpořit je, aby se podělili o své hrdinské činy. Často se o možnosti přihlásit se do Dětského činu roku poprvé dozvědí právě na našem stánku,“
říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku.

Kdy a kde stánek Dětského činu roku najdete?

Fresh Festival v Plzni
Termín: 22.–24. 5. 2015
Místo: OC Plzeň Plaza

Prague Food Festival v Praze
Termín: 29.–31. 5. 2015
Místo: Pražský hrad

Fresh Festival v Praze
Termín: 6.–7. 6. 2015
Místo: Letenské sady

Fresh Festival v Pardubicích
Termín: 20.–21. 6. 2015
Místo: Agrofert Park

Tour de Kids v Praze
Termín: 27. 6. 2015
Místo: park Ladronka

V letošním roce se soutěží v celkem sedmi kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) či Pomoc starším lidem, kterou zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace AGROFERT. Hrdinské příběhy mohou děti také zasílat prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz nebo na adresu P.O. Box 96, 170 04, Praha 74, a to až do 30. září 2015.

Vítězové jednotlivých kategorií budou odměněni věcnými dárky od partnerů projektu a šekem
v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek. Odměnou je také nevšední zážitek při slavnostním vyhlášení na Staroměstské radnici v Praze, kterého se účastní patroni jednotlivých kategorií: herec
Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká, moderátorka Lucie Křížková, vícenásobný paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, moderátorka Zora Jandová a další.

Proto neváhejte a navštivte s rodinou stánek Dětského činu roku na některé z uvedených akcí. Třeba právě vaše ratolest se stane již jedenáctým vítězem v historii Dětského činu roku.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com