Tiskové zprávy

O vítězích Dětského činu roku rozhodují děti

22. 10. 2015
Kdo se stane vítězem jedenáctého ročníku Dětský čin roku? Rozhodnutí mají od 20. října 2015 v rukách všechny děti, které se zapojí do hlasování na stránkách www.detskycinroku.cz.

Praha 21. října 2015 – Kdo se stane vítězem jedenáctého ročníku Dětský čin roku? Rozhodnutí mají od 20. října 2015 v rukách všechny děti, které se zapojí do hlasování na stránkách www.detskycinroku.cz. Hlas mohou dát svým favoritům v šesti kategoriích a to až do 8. listopadu 2015. Letošní ročník Dětského činu roku následně vyvrcholí 3. prosince 2015, kdy budou na Staroměstské radnici v Praze slavnostně vyhlášeni vítězové.

Již z názvu je zřejmě, že Dětský čin roku oceňuje hrdiny, kteří ještě nevstoupili do světa dospělých. Kdo jiný by tak měl rozhodnout o těch nejodvážnějších, nejobětavějších a nejvstřícnějších činech než samotné děti,“ říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku, a dodává: „Díky této formě hlasování se děti seznamují se všemi semifinálovými příběhy a vidí, že i zdánlivá maličkost může někomu významně pomoci. Nejenom vítězné, ale i semifinálové příběhy tak pro ně mohou být inspirací a prvotním impulzem pro konání dobrých skutků.

Semifinálové soutěžní příběhy jsou uvedeny na webových stránkách www.detskycinroku.cz. O vítězi v daných kategoriích mohou online hlasovat žáci základních škol, speciálních základních škol nebo osmiletých gymnázií od 20. října 2015. Hlasování se uzavře 8. listopadu 2015.

Projekt Dětský čin roku si váží každého dobrého skutku, který děti vykonají na pomoc lidem i přírodě ve svém okolí. Příběhy tak vyhlašuje v rámci sedmi základních kategorií: Záchrana lidského života (partnerem je ŠIK – Školní Informační Kanál), Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) či Pomoc starším lidem, kterou zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace AGROFERT.

Slavnostní vyhlášení vítězů

Jedenáctý ročník projektu Dětský čin roku vyvrcholí 3. prosince 2015 na Staroměstské radnici v Praze. Za přítomnosti patronů projektu zde budou vyhlášeni vítězové a předány hodnotné ceny pro ně samotné i jejich školy. Slavnostním vyhlášením provede přítomné hosty čestný předseda Nadačního fondu Dětský čin roku, herec a moderátor Aleš Háma. Vítěze představí patroni jednotlivých kategorií herec Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká, moderátorka Lucie Křížková, vícenásobný paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, moderátorka Zora Jandová a další.

Více informací o projektu Dětský čin roku naleznete na webových stránkách www.detskycinroku.cz.


Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com