Příběhy

Děti babičkám
2023
Veronika Štěpánková, 10 let
ZŠ Prostějov

Jsem žákyní 4. třídy základní školy v Prostějově. V rámci školní družiny chodíme s paní vychovatelkou a mými spolužáky navštěvovat babičky a dědečky do domova pro seniory, který se nachází blízko naší školy. Každé Vánoce vyrábíme společně se seniory adventní věnce, pečeme vánoční cukroví a zpíváme s nimi vánoční koledy.

Děti školní družiny jim vyrábějí i malé dárečky pro radost. Dárečky rozdáváme také ležícím seniorům na pokojích, kde zpíváme při návštěvě písničky. Odměnou nám jsou úsměvy dojetí a jejich potlesk.

Senioři nám přitom vypráví o tom, jaké Vánoce prožívali, když oni byli malé děti. Velmi oblíbenou zábavou, při které seniorům pomáháme, je hra Bingo. Nejraději se do této hry zapojují prvňáčci, kteří rádi seniorům předvedou, jak už umí krásně počítat do sta.

Na naší škole máme i pěvecký sbor Horáček a taneční kroužek. Spolu s paními učitelkami jsme ve sboru a tanečním kroužku nacvičili pro seniory vystoupení, které se seniorům velmi líbilo.

Zároveň jsme babičky a dědečky pozvali na návštěvu do naší školy, aby se mohli podívat, jak se učí v dnešní škole. Spolu s námi zavzpomínali na dobu, kdy oni byli také děti a prozradili nám, jak to vypadalo tehdy ve třídách a co všechno ve škole zažili.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com