Příběhy

Děti babičkám
2023
Veronika Štěpánková, 10 let
ZŠ Prostějov

Jsem žákyní 4. třídy základní školy v Prostějově. V rámci školní družiny chodíme s paní vychovatelkou a mými spolužáky navštěvovat babičky a dědečky do domova pro seniory, který se nachází blízko naší školy. Každé Vánoce vyrábíme společně se seniory adventní věnce, pečeme vánoční cukroví a zpíváme s nimi vánoční koledy.

Děti školní družiny jim vyrábějí i malé dárečky pro radost. Dárečky rozdáváme také ležícím seniorům na pokojích, kde zpíváme při návštěvě písničky. Odměnou nám jsou úsměvy dojetí a jejich potlesk.

Senioři nám přitom vypráví o tom, jaké Vánoce prožívali, když oni byli malé děti. Velmi oblíbenou zábavou, při které seniorům pomáháme, je hra Bingo. Nejraději se do této hry zapojují prvňáčci, kteří rádi seniorům předvedou, jak už umí krásně počítat do sta.

Na naší škole máme i pěvecký sbor Horáček a taneční kroužek. Spolu s paními učitelkami jsme ve sboru a tanečním kroužku nacvičili pro seniory vystoupení, které se seniorům velmi líbilo.

Zároveň jsme babičky a dědečky pozvali na návštěvu do naší školy, aby se mohli podívat, jak se učí v dnešní škole. Spolu s námi zavzpomínali na dobu, kdy oni byli také děti a prozradili nám, jak to vypadalo tehdy ve třídách a co všechno ve škole zažili.

Příběhy

Pomoc kamarádovi

Po vyučování jsme za hezkého počasí chodili s kamarády na hřiště, kde jsme si vždycky užili spousta zábavy. Jinak tomu nebylo ani tenkrát, když se stala tato příhoda. Já, společně s nejlepší kamarádkou a kamarádem Alexem jsme si hráli na babu. Měl ji ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz