Příběhy

Adopce truhlíku
2016
Anna Dobešová, 14 let
ZŠ Slezská Ostrava

Ahoj, jmenuji se Anna Dobešová a je mi 13 let. Chodím do Základní školy Bohumínská v Ostravě do 8. ročníku. Naše škola je super. Zapojuje se do různých akcí a soutěží a mnohdy jsou velmi zábavné a zajímavé. Máme zde tematické dny, literární soutěže, sportovní soutěže…

Minulý rok jsme se ještě jako sedmáci zapojily do akce zelená Ostrava. Zde jsme si mohli adoptovat truhlík, ve kterém byla tújka a další různé rostlinky a kytičky. Kolem centra Ostravy je jich spousta. A jelikož jsme chtěli našemu prostředí pomoci a aby bylo v Ostravě více zeleně, tak jsme si jeden ten truhlík adoptovali. Paní učitelka nás zaregistrovala a za pár dní ji přišel balíček. V balíčku byla destička a na ni jsme měli napsat jméno truhlíku a ze které jsme školy…. Náš truhlík se jmenoval Školáček. Ale truhlík se nám zdál pořád velmi smutný. Chtělo by to nějak oživit. A tak jsme si každý vyrobili nějaké papírové motýlky, berušky, žížaly a kytičky na špejlích. Tím vším jsme celý truhlík vyzdobili a obveselili. Byl teď mnohem pěknější než předtím. Nakonec jsme přidělali cedulku se jménem truhlíku a bylo všechno kompletní.

Pak jsme se dohodli, že každý týden bude mít pár žáků službu, která se bude starat o truhlík. Že ho bude zalévat a čistit od různých odpadků. To byste měli vidět, co jsou lidé schopni do těch truhlíků vyhodit. Například : sáčky,cigarety,papírky,pet láhve… no hrůza a to mají koš asi 4 metry daleko. Lidé by se měli naučit vyhazovat odpadky do koše. Když jsem měla službu já, tak jsem si doma vzala do petky vodu a gumové rukavice a sáček na odpadky. Když jsem přišla k truhlíku, tak jsem ho zalila a uklidila a šla s dobrým pocitem domů.

Doufám, že i díky naší pomoci bylo centrum města pěknější. A hlavně doufám, že se za chvíli začne Ostravě místo „Černá“ říkat ,,Zelená“.

Příběhy

Pomoc kamarádovi

Po vyučování jsme za hezkého počasí chodili s kamarády na hřiště, kde jsme si vždycky užili spousta zábavy. Jinak tomu nebylo ani tenkrát, když se stala tato příhoda. Já, společně s nejlepší kamarádkou a kamarádem Alexem jsme si hráli na babu. Měl ji ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz