Příběhy

Epileptický záchvat
2015
Adam Zezulka, 13 let
ZŠ V Domcích 488

Ahoj, já jsem Adam a chodím na výtvarný kroužek do umělecké školy. Jednoho dne jsme já a tři spolužačky odcházeli poslední. Ještě jsme se na chodbě chvíli bavili, když jedna z holek vešla do šatny a najednou se ozvala veliká rána.

Rychle jsme vběhli do šatny a naše spolužačka se zmítala na zemi ve velikém záchvatu. Poznali jsme, že jde o epileptický záchvat a snažili jsme se jí rychle pomoci. Jedna dívka letěla pro paní učitelku, která volala záchranku, my jsme zatím v šatně kontrolovali, zda se dívka nedusí a odstranili jsme okolo ní lavičky, aby si víc neublížila. Pak jsem s třetí spolužačkou rychle vyběhl před školu do okolí a navigovali jsme přijíždějící sanitku máváním k sobě. Pak jsme rychle záchranáře vedli do šatny. Ti hned zasáhli a pak ji naložili na nosítka a odvezli do nemocnice. Vše dopadlo dobře díky mně a spolužačkám, protože jsme byli rychlí a pohotoví. Spolužačka měla štěstí, že kolem sebe měla lidi, kteří věděli, jak zareagovat, nelekli se a neutekli, ale pomohli, aby se neudusila. Dnes už je spolužačka v pořádku a my jsme rádi, že se jí nic zlého nestalo.

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz