Příběhy

Pohádkový skřítek
2014
Jiří Král, 9 let
ZŠ Prostějov

Jednou jsme s kamarádem kreslili grafity a nevěděli, jak je využít. A potom nás napadla zajímavá myšlenka. Nakreslit plakát a uspořádat soutěž pro babičky a dědečky na téma Pohádkový skřítek. Soutěž se podařilo zrealizovat společně s ostatními dětmi. Velkým překvapením pro nás bylo, že se do soutěže zapojili nejen babičky a dědové našich spolužáků, ale starší lidé, kteří žijí v domech s pečovatelskou službou a také v Centru sociálních služeb v Prostějově. V průběhu jednoho měsíce se sešlo mnoho soutěžních prací a my jsme mohli obdivovat fantazijní tvorbu těch, co se do soutěže zapojili. Diplomy a ceny, které se nám podařilo sehnat, jsme předávali s ostatními kamarády osobně i s doprovodným programem a vlastnoručně vyrobenými dárky. Společně jsme nacvičili pásmo básní a písní a vyrobili spousty keramických výrobků pro radost. Nezapomenutelným okamžikem pro nás bylo, když jsme při předávání cen a diplomů viděli plakat dojetím dědečka, který za rok oslaví 90 let.

Po předávání cen se uskutečnila veřejně přístupná vernisáž všech prací naší soutěže, kterou se nám podařilo zrealizovat. Odměnou pro nás byl nejen dobrý pocit, že jsme udělali někomu radost, ale i děkovný dopis nám dětem, od paní ředitelky z Centra sociálních služeb.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com