Příběhy

Pohádkový skřítek
2014
Jiří Král, 9 let
ZŠ Prostějov

Jednou jsme s kamarádem kreslili grafity a nevěděli, jak je využít. A potom nás napadla zajímavá myšlenka. Nakreslit plakát a uspořádat soutěž pro babičky a dědečky na téma Pohádkový skřítek. Soutěž se podařilo zrealizovat společně s ostatními dětmi. Velkým překvapením pro nás bylo, že se do soutěže zapojili nejen babičky a dědové našich spolužáků, ale starší lidé, kteří žijí v domech s pečovatelskou službou a také v Centru sociálních služeb v Prostějově. V průběhu jednoho měsíce se sešlo mnoho soutěžních prací a my jsme mohli obdivovat fantazijní tvorbu těch, co se do soutěže zapojili. Diplomy a ceny, které se nám podařilo sehnat, jsme předávali s ostatními kamarády osobně i s doprovodným programem a vlastnoručně vyrobenými dárky. Společně jsme nacvičili pásmo básní a písní a vyrobili spousty keramických výrobků pro radost. Nezapomenutelným okamžikem pro nás bylo, když jsme při předávání cen a diplomů viděli plakat dojetím dědečka, který za rok oslaví 90 let.

Po předávání cen se uskutečnila veřejně přístupná vernisáž všech prací naší soutěže, kterou se nám podařilo zrealizovat. Odměnou pro nás byl nejen dobrý pocit, že jsme udělali někomu radost, ale i děkovný dopis nám dětem, od paní ředitelky z Centra sociálních služeb.

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz