Příběhy

Zrádný led
2013
Dominik Hojný, 14 let let
ZŠ V Domcích 488

Zrádný led

Jednoho zimního dne jsme šli s kamarádem Davidem po škole ven. Nevěděli jsme, co dělat, tak jsme se šli kouknout k řece. Tam jsme chvíli jen tak koukali a napadlo nás, že zkusíme, jak je trvdý led. Kamarád skákal po ledu, v pohodě ho to udrželo. Po chvíli z ničeho nic spadnul, ale normálně se zvednul a říkal, že je to v pohodě, že se jen sklouznul. Ani jeden z nás si ale nevšimnul, že ten led trošku rupnul. Kámoš chtěl přijít po ledu za mnou a než jsme se nadáli, v momentě se propadnul do té studené vody.

Já jsem na nic nečekal, skočil jsem k němu a podal mu ruku. Nejdřív ho vůbec nešlo vytáhnout.. Už jsem nevěděl, co mám dělat a najednou sem si uvědomil, že vůbec nemám čas. V hlavě sem měl myšlenku, že pokud mu nepomůžu, tak se utopí. To mě velmi rozrušilo, pořádně jsem zabral a vytáhnul ho!

Hned jsme šli k němu domů, aby se převlíknul. Tam svý mamce vyprávěl, že spadl do řeky a já ho vytáhnul. Pak jsem šel domů a v hlavě se mi mlelo, žek dybych ho nevytáhnul, tak bych přece, přišel o kamaráda!

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz