Příběhy

Osudný výlet
2005
Maria Danilina, 16 let let
9. třída<br>Speciální ZŠ při nemocnici Kochova Chomutov

<p>

Jednou celkem poklidného krásného dne jsme vyrazili k řece. Celý den probíhal klidně. Odpočívali jsme, opalovali se, plavali a sportovali. Celý den probíhal nádherně, avšak nikdo z nás netušil, že se může něco stát.

</p>

<p>

Rozhodly jsme se s mojí starší sestrou a sestřenicí jít na pláž, blíž k řece, zahrát si volejbal. Nějak zvlášť jsme si nevšímaly okolí. Ale u řeky byl také dětský tábor. Každý den chodily k řece zástupy dětí, které byly, jako všichni ostatní lidé, unaveny horkem, chodily se k řece odreagovat, zaplavat si a samozřejmě našly se i děti, které bez vyvádění nemohly být. My jsme se upřeně soustředily na hru a nějak jsme si těch dětí ani zvlášť nevšímaly. Najednou mi odskočil míč a já se pro něj rozběhla. Když jsem se podívala na řeku, všimla jsem si jednoho menšího kluka ve vodě. Ze začátku se mi zdálo, že se směje, a najednou mi došlo, že se nesměje, ale topí! Ani moje starší sestra ani sestřenice neumějí plavat, tak jsem okamžitě bez váhání skočila do vody sama, abych mu pomohla. Když jsem k němu doplavala, on mě v šoku a s velkou touhou po životě začal tahat sebou ke dnu. V tu chvíli si vůbec neuvědomoval, že tímto způsobem můžeme o život přijít oba dva! Musím přiznat, že jsem v té chvíli byla velice vyděšená, ale nakonec štěstí stálo při mně a podařilo se mi zachránit chlapce i samotnou samu sebe. Když jsme už vyšli z vody, chlapec byl v takovém šoku a stresu, že mi ani nebyl schopen poděkovat. Ale já se na něho nezlobím, protože já bych asi na jeho místě také ze sebe nevydala ani hlásku. O něco později za mnou přišel jeho vychovatel, který měl původně děti hlídat a poděkoval mi.

</p>

<p>

Od té doby mám dobré svědomí a s pyšností můžu někomu sdělit, že jsem zachránila lidský život chlapci, který toho má ještě hodně před sebou.

</p>

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com