Tiskové zprávy

UZÁVĚRKA PROJEKTU DĚTSKÉHO ČINU ROKU 2011 SE RYCHLE BLÍŽÍ

11. 08. 2011
Praha, 11. srpna 2011 – Necelé dva měsíce zbývají dětem na zaslání příběhu o dobrém skutku do projektu Dětský čin roku. Uzávěrka končí 25. září 2011. Příběh je možné vložit prostřednictvím internetový ...

Praha, 11. srpna 2011 – Necelé dva měsíce zbývají dětem na zaslání příběhu o dobrém skutku do projektu Dětský čin roku. Uzávěrka končí 25. září 2011. Příběh je možné vložit prostřednictvím internetových stránek www.detskycinroku.cz nebo zaslat poštou na P.O. BOX 96, 170 04, Praha 7. Na vítěze čekají věcné dárky, ocenění Dětský čin roku a příjemný čas strávený s patrony projektu při slavnostním vyhlášení.

Dětský čin roku podporuje konání dobrých skutků a nabádá malé hrdiny k šíření zajímavých příběhů o jejich skutcích. Projekt také ukazuje, že nejen velké činy, ale i drobná pomoc okolí je dobrým skutkem, který může mnoho změnit. Letošní ročník Dětského činu roku byl odstartován v březnu a školáci mohou až do 25. září 2011 posílat příběhy o svých dobrých skutcích či dobrých činech svých stejně starých kamarádů. Novinku letošního, již sedmého, ročníku Dětského činu roku představuje cena pro třídního učitele oceněných žáků. Od roku 2010 navíc mají možnost získat finanční ocenění ve výši 10 000 Kč nejen školy vítězů, ale také obecně prospěšné společnosti, občanská sdružení a spolky.

„Neustále chceme podporovat děti v konání dobrých skutků a zvyšovat hodnotu dobrých činů jejich zveřejněním. Hrdiny se mohou děti stát i sebemenší pomocí, která dokazuje, že nejsou lhostejní k ostatním lidem či přírodě a umí samy aktivně pomoci. V loňském roce se do projektu zapojilo 657 dětí a doufáme, že letos to bude ještě více”, říká Ján Živný, předseda Nadačního fondu Dětský čin roku.

Projekt Dětský čin roku vyvrcholí 1. prosince, kdy na Staroměstské radnici v Praze proběhne slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku za přítomnosti VIP patronů a čestného předsedy projektu Aleše Hámy.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com