Tiskové zprávy

UZÁVĚRKA DĚTSKÉHO ČINU ROKU 2012 SE RYCHLE BLÍŽÍ

28. 08. 2012
Praha 29. srpna 2012 – Jen necelý měsíc zbývá dětem na zasílání příběhů o vykonaném dobrém skutku do projektu Dětský čin roku.

Uzávěrka je již 26. září 2012. Příběhy je možné pohodlně vložit prostřednictvím internetových stránek www.detskycinroku.cz nebo zaslat poštou na Dětský čin roku, P.O. BOX 96, 170 04, Praha 74. Na vítěze čekají věcné dary, ocenění Dětský čin roku a velkolepé slavnostní vyhlášení za účasti patronů z řad známých osobností.

I ty můžeš být hrdinou!“ je slogan letošního, již 8. ročníku projektu Dětský čin roku, který podporuje konání dobrých skutků a nabádá malé hrdiny k šíření zajímavých příběhů. Žáci základních škol, speciálních základních škol a studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií mohou posílat příběhy až do středy 26. září 2012. Děti informují o vlastním dobrém skutku nebo nominují svého stejně starého kamaráda, který si díky svému činu uznání zaslouží.

Každý rok se do projektu hlásí větší množství dětí. Loni jsme dostali více než 500 krásných příběhů, z nichž byl nakonec mediálně nejsledovanější čin 9letého Patrika Pačandy, který zachránil svou těhotnou maminku ve chvíli, kdy dostala epileptický záchvat. Věřím, že i letos se nám podaří objevit a ocenit řadu malých hrdinů,“ říká Ján Živný, předseda nadačního fondu Dětský čin roku, který projekt organizuje.

Projekt ukazuje, že nejen velké činy, ale i zdánlivě drobná a malá pomoc v blízkém okolí je dobrým skutkem, který může mnoho změnit.

Slavnostní vyhlášení projektu Dětský čin roku proběhne 29. listopadu na Staroměstské radnici v Praze za přítomnosti VIP patronů a čestného předsedy nadačního fondu Dětský čin roku Aleše Hámy. Vítězové budou vyhlášeni v celkem sedmi kategoriích. Udělena bude také Zvláštní cena Učitelských novin, která je určena autorovi nejlépe napsaného příběhu. Třídní učitel vítěze navíc obdrží dárek od hlavního partnera projektu, společnosti Whirlpool.

Všichni vítězové se mohou těšit na uznání a drobné věcné dary. Pro svou školu navíc získají šek na 10 000 Kč určených na školní pomůcky.

Více o projektu naleznete na www.detskycinroku.cz.

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz