Tiskové zprávy

Uzávěrka desátého ročníku Dětského činu roku se kvapem blíží

28. 07. 2014
Uzávěrka desátého ročníku Dětského činu roku se kvapem blíží
Dětským hrdinům se krátí čas pro zapojení do projektu Dětský čin roku 2014. Zaslat příběh o svém nebo kamarádově dobrém skutku mohou totiž už jen do 30. září 2014, a to prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz, nebo poštou na adresu P.O. BOX 96, 170 04, Praha 7. Své hrdinské činy mohou děti zařadit do jedné z následujících kategorií: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu či Pomoc starším lidem.

Pouze do konce září mají děti příležitost zapojit se do jubilejního desátého ročníku projektu Dětský čin roku. Ten každoročně oceňuje dobré skutky dětských hrdinů a upozorňuje tak na to, že šíření dobra má celospolečenský význam. I letos tak budou oceněny příběhy dětské odvahy, statečnosti a obětavosti. Zaslané příběhy budou po 30. září pečlivě vyhodnoceny odbornou porotou, která vybere v každé ze sedmi kategorií celkem pět semifinálových příběhů. O konečném vítězi v každé kategorii však opět rozhodnou děti svým hlasováním na webových stránkách projektu - od 11. do 31. října 2014.

Vrcholem celého ročníku se stane slavnostní vyhlášení vítězů, které se uskuteční 4. prosince 2014 na Staroměstské radnici v Praze. Slavnostní ceremoniál proběhne za účasti VIP patronů z řad známých osobností. Děti se mohou těšit například na herce a tanečníka Jana Révaie, herečku Jitku Čvančarovou, zpěvačku Petru Černockou či Lucii Váchovou Křížkovou a další. Setkat se budou moci i s čestným předsedou projektu, Alešem Hámou. Vítězové získají titul Dětský čin roku 2014 v dané kategorii a čekají na ně také atraktivní věcné dárky od partnerů projektu a šek v hodnotě 10 000 Kč pro školu na nákup školních pomůcek. Nebude chybět ani odpolední zábavný program ve škole vaření Chefparade.

Více informací o projektu naleznete na www.detskycinroku.cz.

Pravidla Dětského činu roku

  • Do projektu se mohou zapojit žáci základních škol, speciálních základních škol a studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií.
  • Pravdivou zprávu o svých dobrých skutcích žáci napíší v maximálním rozsahu 2 stran A4 (ale může být i kratší).
  • Mohou informovat také o dobrém činu, který vykonaly jiné děti.
  • Do projektu je možné poslat i zprávu o kolektivním dobrém skutku (je třeba uvést, kolik dětí ho realizovalo).
  • Skutky, o nichž děti píší, musí být skutečné, nesmyšlené.
  • Pro zařazení skutku do konkrétního Dětského činu roku není podstatná doba, kdy se odehrál, ale sepsání a odeslání příspěvku.
  • Příspěvky musí být odesílány s vědomím školy, ústavu ustaveného za účelem provozování společensky užitečné činnosti a zájmového spolku, které děti navštěvují, a rodičů.
  • Nositelem ocenění Dětský čin roku se stává ten, kdo vykonal dobrý skutek; ten, kdo sepíše zprávu o oceněném činu, získává věcnou odměnu a jeho škola, ústav ustavený za účelem provozování společensky užitečné činnosti, zájmový spolek nebo spolek, který navštěvuje, pak dar 10 000 korun na školní pomůcky. Učitel, který zašle nejvíce příběhů svých žáků, obdrží poukaz na vybrané spotřebiče Whirlpool v hodnotě do 20 000 Kč.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com