Tiskové zprávy

Příběh o dobrém skutku, jehož hrdinou je dítě? Do konce září jej lze přihlásit do projektu Dětský čin roku 2022

5. 9. 2022
Dětští hrdinové, kteří se chtějí podělit o hrdinský čin, mají ještě pár týdnů na to, aby přihlásili svůj příběh nebo příběh svého kamaráda do projektu Dětský čin roku. Uzávěrka je 30. září 2022 a přihlásit se lze online nebo poštou.

Do projektu se mohou zapojit žáci základních i speciálních základních škol a studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií. Jejich pravdivý příběh by měl popisovat dobrý skutek, který vykonali oni sami nebo jejich kamarád či kamarádi. Soutěžit je možné v sedmi kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu a Pomoc starším lidem.

Příběhy o dobrých skutcích lze posílat buď poštou na adresu: Dětský čin roku, Radlická 3201/14, 150 00 Praha 5, nebo online na www.detskycinroku.cz. Příběh je možné odevzdat i osobně na stánku Dětského činu roku na akci Ladronkafest, která proběhne 10. září v Praze.

Harmonogram Dětského činu roku 2022

Příběhy mohou děti zasílat až do 30. září 2022. Následně odborná porota vybere v každé kategorii celkem pět semifinálových příběhů. O konečném vítězi budou rozhodovat samotné děti svým hlasováním na webových stránkách projektu, a to od 24. října do 6. listopadu 2022.

Slavnostní vyhlášení vítězů Dětského činu roku 2022 proběhne tradičně na Staroměstské radnici v Praze 1. prosince 2022 a účastní se ho patroni projektu z řad známých českých osobností, jako jsou herec Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká, moderátorka Lucie Křížková, vícenásobný paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, moderátorka Zora Jandová nebo čestný předseda Nadačního fondu Dětský čin roku, herec a moderátor Aleš Háma.

Více informací o projektu Dětský čin roku naleznete na webových stránkách www.detskycinroku.cz.

Organizátor projektu:

Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:

Whirlpool ČR

Hlavní partner:

Nadace AGROFERT

Záštita nad projektem:

Magistrát hl. města Prahy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:

Městská policie Praha
Creative Republic
Seznam.cz
Poski.com
Chocotopia

Mediální partneři projektu:

Rádio Junior
Alik.cz
Učitelské noviny
Ámos Vision – Školní informační panely

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool CR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda
a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích.Více nawww.detskycinroku.cz.

O společnosti Whirlpool Corporation

Společnost Whirlpool (kód na burze NYSE:WHR) jde vstříc ambicióznímu cíli: být nejlepší globální společností v oblasti vybavení do kuchyní i pro péči o prádlo a prostřednictvím svých výrobků nepřetržitě zlepšovat každodenní život v domácnostech. Ve světě, který se stále intenzivněji digitalizuje, prosazuje Whirlpool cílenou inovaci a usiluje o naplňování neustále se vyvíjejících potřeb zákazníků prostřednictvím portfolia svých ikonických značek, jako jsou Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, JennAir, Indesit a Yummly. V roce 2020 společnost vykázala roční obrat ve výši přibližně 19 miliard dolarů a zaměstnávala 78 tisíc lidí v 57 výrobních závodech a technologických výzkumných centrech. Podrobnější informace o společnosti naleznete na WhirlpoolCorp.com.

Kontakty pro další informace

Zuzana Chmelíková

Dětský čin roku

mobil: +420 732 774 676

zuzana@detskycinroku.cz

 

Alžběta Suchanová

Whirlpool CR, spol. s r.o.

Radlická 14, 150 00 Praha 5

mobil: +420 731 453 876

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com