Tiskové zprávy

Hlasování o největší dětské hrdiny jubilejního ročníku projektu Dětský čin roku je tady

21. 10. 2014
Desátý ročník projektu Dětský čin roku vstupuje do své finálové fáze. Odborná porota vybrala pět semifinálových příběhů ze všech došlých příběhů o dětských dobrých skutcích v rámci šesti ze sedmi soutěžních kategorií. Nyní vybízí děti, aby hlasovaly o samotných vítězích projektu, který letos slaví své kulaté výročí. Vítězové budou tedy o to významnější. Dětská porota o nich může rozhodovat do 31. října 2014 na webových stránkách www.detskycinroku.cz. Slavnostní vyhlášení dětských hrdinů v každé kategorii proběhne 4. prosince 2014 na Staroměstské radnici v Praze.

„Nejen že se do letošního ročníku projektu Dětský čin roku opět zapojil obrovský počet dětí, ale stále žasneme i nad tím, jakou formou již děti dokážou pojmout šíření dobra kolem sebe a jaké nadšení do projektu a pomoci vkládají. Zároveň nás velmi těší, že myšlenka projektu je blízká i dospělým. Velký dík tak určitě patří především učitelům, kteří nám po celou dobu moc pomáhají a děti do projektu zapojují,“ říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku.

„Ráda bych vyzvala všechny děti, aby se zapojily do hlasování o největší dětské hrdiny tohoto roku na www.detskycinroku.cz, a podpořily tak své kamarády, kteří dobrým skutkům věnují svůj čas a úsilí. Určitě si zaslouží naši velkou podporu,“ uvedla Lucie Křížková, VIP patronka projektu Dětský čin roku.

Děti se svými příběhy soutěžily celkem v sedmi kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu či Pomoc starším lidem. Z šesti kategorií vybrala odborná porota složená ze zástupců Nadačního fondu Dětský čin roku, společnosti Whirlpool, Nadace AGROFERT HOLDING, Rádia Junior a VIP patronů pět semifinálových příběhů. Speciální sedmou kategorií Dětského činu roku je Pomoc n@ netu, jehož vítěze určí internetový portál Seznam.cz., který je dlouhodobě patronem této kategorie.

„Bylo neskutečně těžké vybrat v námi hodnocených kategoriích vždy jen pět příběhů, které postoupí do užšího výběru. A často bylo nemožné ubránit se při čtení slzám - ty příběhy jsou úžasné, někdy neskutečně dojemné, někdy mile úsměvné. Každopádně ale platí, že v mnoha případech, bychom si my dospělí měli z dětí vzít příklad a postarat se např. o babičku či dědečka s takovou láskou a nasazením, jako to dělají ony,“ doplnila Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace AGROFERT HOLDING.

Děti mohou o celkových vítězích rozhodovat do 31. října 2014. Stačí pouze navštívit stránky www.detskycinroku.cz, kde jsou semifinálové příběhy zveřejněny, a dát svému favoritovi hlas. Členem hlasující poroty se může stát každý žák základní školy, speciální základní školy nebo osmiletého gymnázia tím, že pošle svůj hlas jednomu příběhu v každé ze šesti soutěžních kategorií.

Letošní ročník projektu Dětský čin roku vyvrcholí 4. prosince 2014, kdy na Staroměstské radnici v Praze proběhne slavnostní vyhlášení vítězů za přítomnosti VIP patronů a čestného předsedy projektu Aleše Hámy. Dětští hrdinové se mohou těšit nejen na zajímavé věcné dárky od partnerů projektu, ale rovněž si po vyhlášení užijí zábavné odpoledne s atraktivním programem, na kterém budou přítomni i patroni a partneři projektu.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com