Tiskové zprávy

Dětský čin roku sbírá příběhy už jen do konce září

27. 8. 2018
Ještě pět týdnů zbývá malým hrdinům, kteří se letos chtějí podělit o hrdinský skutek, aby svůj příběh nebo příběh svého kamaráda přihlásili do projektu Dětský čin roku 2018. Uzávěrka příběhů je 30. září a způsobů, jak se do projektu přihlásit, je několik.

Příběhy o dobrých skutcích lze do projektu Dětský čin roku 2018 poslat poštou na adresu P. O. Box 96, 170 04, Praha 74, elektronicky prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz nebo je možné ho sepsat a osobně odevzdat na stánku Dětského činu roku. Ten do konce uzávěrky můžete potkat ještě na dvou pražských akcích:

Foodparade

Datum: 1. – 2. 9. 2018

Místo: Zámek Trója, Praha

Čas: 10:00 – 20:00 hod.

 

Ladronkafest

Datum: 15. 9. 2018

Místo: Park Ladronka, Praha

Čas: 11:00 – 22.00 hod.

 

Harmonogram Dětského činu roku 2018

V projektu Dětský čin roku mohou děti soutěžit se svým příběhem v sedmi kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) či Pomoc starším lidem (hlavním partnerem projektu je Nadace AGROFERT). Poté odborná porota všechny zaslané příběhy vyhodnotí a v každé kategorii vybere celkem pět semifinálových příběhů. Od 24. října do 7. listopadu 2018 proběhne hlasování na webových stránkách, kde samy děti vyberou své vítězné příběhy. Slavnostní vyhlášení vítězů již čtrnáctého ročníku Dětského činu roku proběhne 6. prosince 2018.

Hlavním organizátorem projektu Dětský čin roku je společnost Whirlpool ČR. Projekt každoročně oceňuje příběhy malých hrdinů a vítěze odměňuje věcnými dárky od partnerů projektu a šekem v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek. Zážitkem pro vítěze je také slavnostní vyhlášení na Staroměstské radnici v Praze za účasti patronů jednotlivých kategorií. Jsou jimi například Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká, vícenásobný paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, moderátorka Zora Jandová a další.

Více informací o projektu Dětský čin roku, včetně podrobných pravidel, naleznete na webových stránkách www.detskycinroku.cz.


Organizátor projektu:
Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:
Whirlpool ČR

Hlavní partner:
Nadace AGROFERT

Záštita nad projektem:
Magistrát hl. města Prahy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:
Městská policie Praha
Muzeum Grévin
Ogilvy Public Relations
Creative Republic
Seznam.cz
Poski.com

Mediální partneři projektu:
Rádio Junior
Alik.cz
Učitelské noviny
ŠIK – Školní informační kanál
Pastelka

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool ČR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda 
a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích. Více na www.detskycinroku.cz .

O společnosti Whirlpool Corporation

Whirlpool Corporation je největším výrobcem velkých domácích spotřebičů na světě, s ročními tržbami přibližně 21 miliard dolarů, s 93 000 zaměstnanci a 70 výrobními a technologickými výzkumnými středisky po celém světě (v roce 2016). Společnost prodává spotřebiče značek Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Hotpoint, Indesit a spotřebiče dalších významných značek v téměř všech zemích světa. 
V regionu EMEA (Europe, Middle East & Africa) zaměstnává přibližně 24 000 lidí, je přítomna prostřednictvím obchodních zastoupení ve více než 30 zemích a má své výrobní závody v osmi státech. Whirlpool EMEA je provozní jednotkou Whirlpool Corporation. Provozní centrum společnosti Whirlpool pro Evropu se nachází ve městě Pero (MI) v Itálii. Další informace o společnosti najdete na webových stránkách www.whirlpoolcorp.com nebo sledujte twitter @WhirlpoolCorp.

Kontakty pro další informace

Zuzana Chmelíková 
Ogilvy Public Relations, s.r.o.
Přívozní 2a, 170 00 Praha 7
mobil: +420 732 774 676 
Zuzana.chmelikova@ogilvy.com 

Alžběta Suchanová
Whirlpool CR, spol. s r.o.
Radlická 14, 150 00 Praha 5
mobil: +420 731 453 876
pr_cz@whirlpool.com

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com