Tiskové zprávy

DĚTSKÝ ČIN ROKU A PATRONI PROJEKTU NA FOODPARADE

19. 08. 2011
Praha, 19. srpna 2011 – Třetí zářijový víkend proběhne v holešovické tržnici v Praze první ročník festivalu Foodparade a Dětský čin roku bude u toho. Během celého víkendu mohou rodiče s dětmi navštívi ...

Praha, 19. srpna 2011 – Třetí zářijový víkend proběhne v holešovické tržnici v Praze první ročník festivalu Foodparade a Dětský čin roku bude u toho. Během celého víkendu mohou rodiče s dětmi navštívit dětský koutek a sepsat zde s nimi hrdinský příběh, který děti v minulosti vykonaly. Příběh mohou přinést i již napsaný a pouze jej v dětském koutku odevzdat. Na každého malého hrdinu bude čekat milý dárek a automaticky se zúčastní projektu Dětský čin roku, kde má šanci stát se vítězem jedné ze sedmi kategorií.

Festival Foodparade proběhne 17. a 18. září 2011 v prostorách holešovické tržnice a děti do 12 let mají na akci vstup zdarma. Každý člen rodiny si zde najde své – dobré jídlo, kulinářské show, barmanské minikurzy či aktivity v dětském koutku v režii Dětského činu roku. Tam se také děti budou moci setkat s některými z patronů projektu, mezi nimiž nebude chybět Lucie Křížková, Jiří ježek či čestný předseda projektu Aleš Háma. Zúčastnit se projektu a poslat svůj příběh mohou děti i prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz, kde napíší příběh do připraveného formuláře, nebo jej mohou zaslat poštou na P.O. Box 96, 170 04, Praha 74.

Projekt Dětský čin roku podporuje děti v konání dobrých skutků a nabádá malé hrdiny je k šíření svých příběhů. Letošní ročník Dětského činu roku byl odstartován v březnu tohoto roku a školáci mohou až do 25. září 2011 posílat příběhy o svých dobrých skutcích či dobrých činech svých stejně starých kamarádů. Po uzávěrce zasílání příběhů se mohou děti účastnit hlasování dětské poroty a rozhodnout tak o absolutním vítězi jednotlivých kategorií. Slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií proběhne 1. prosince za přítomnosti VIP patronů projektu na Staroměstské radnici v Praze.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com