Tiskové zprávy

DĚTI SI UŽILY FESTIVAL FOODPARADE S PATRONY PROJEKTU DĚTSKÝ ČIN ROKU

19. 09. 2011
Během víkendu se v holešovické tržnici v Praze uskutečnil první ročník festivalu Foodparade a Dětský čin roku byl u toho. Děti mohly v dětském koutku sepsat nebo pouze odevzdat připravený příběh o dob ...

Během víkendu se v holešovické tržnici v Praze uskutečnil první ročník festivalu Foodparade a Dětský čin roku byl u toho. Děti mohly v dětském koutku sepsat nebo pouze odevzdat připravený příběh o dobrém skutku, který v minulosti vykonaly. Navíc každý malý hrdina dostal milý dárek a automaticky byl jeho příběh zařazen do projektu Dětský čin roku, kde má šanci stát se vítězem jedné ze sedmi kategorií. V dětském koutku také probíhala autogramiáda patronů projektu, mezi nimiž nechyběl Jiří Ježek, Lucie Váchová Křížková a Aleš Háma.

Každé dítě, které zde sepsalo nebo odevzdalo svůj příběh, získalo tričko, drobné školní potřeby a poukaz na občerstvení u stánku KitchenAid. Děti se také setkaly s patrony projektu. V sobotu přišli Jiří Ježek a Lucie Váchová Křížková, kteří se s dětmi fotili, byli na podiu, nebo rozdávali podpisy. Ani v neděli nebyly děti ochuzeny o přítomnost známých osobností, protože byl na místě čestný předseda Dětského činu roku Aleš Háma.

Školáci mohou ještě do 25. září 2011 posílat příběhy o svých dobrých skutcích či dobrých činech stejně starých kamarádů. Po uzávěrce zasílání příběhů se mohou děti účastnit hlasování dětské poroty a rozhodnout tak o absolutním vítězi jednotlivých kategorií. Slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií proběhne 1. prosince za přítomnosti VIP patronů projektu na Staroměstské radnici v Praze. Více o projektu na www.detskycinroku.cz.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com