Tiskové zprávy

Děti rozhodují o vítězích Dětského činu roku 2020

23. 10. 2020
S koncem roku tradičně vrcholí také dobročinný projekt Dětský čin roku. O vítězích již šestnáctého ročníku opět rozhodnou svým hlasováním samotné děti. Na webových stránkách www.detskycinroku.cz mohou podporovat jednotlivé semifinalisty až do 11. listopadu 2020.

Zaboduje u dětské poroty obětavost chlapce, který zachránil život svému tonoucímu bratrovi? Nebo se vítězem stane dívka, které se rozhodla darovat své vlasy vážně nemocným dětem? Hrdinství má i v letošním ročníku Dětského činu roku mnoho podob a všechny soutěžní příběhy si zaslouží obdiv.

Soutěžící usilují se svými pravdivými příběhy o vítězství v jedné ze sedmi kategorií Dětského činu roku: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) a Pomoc starším lidem, kterou zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace AGROFERT.

Děti vybírají dětské hrdiny

Ze všech zaslaných příběhů vybrala odborná porota Dětského činu roku pět semifinalistů v šesti soutěžních kategoriích. Určení vítězů mají nyní ve svých rukách všechny děti, které se do 11. listopadu 2020 zapojí do hlasování na webových stránkách www.detskycinroku.cz

Cílem Dětského činu roku je vyzdvihovat pozitivní skutky dětí, a tak inspirovat celou společnost v konání dobra, toleranci a zájmu o druhé. Ráda bych vyzvala všechny děti, aby se zapojily do hlasování o letošních největších hrdinech mezi svými vrstevníky. Věřím, že je mnozí soutěžící svou statečností a obětavostí překvapí,“ uvedla Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku.

Odměna pro vítěze

Vítězové jednotlivých kategorií Dětského činu roku 2020 dostanou jako odměnu věcné dárky od partnerů projektu a šek v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek. Bohužel vzhledem k aktuální zhoršené situaci v souvislosti se šířením onemocnění Covid-19 letos neproběhne slavnostní vyhlášení vítězů na Staroměstské radnici v Praze. Dětští hrdinové budou odměněni na dálku, nicméně v příštím roce budou k oficiálnímu ceremoniálu rovněž přizváni. Více informací o projektu Dětský čin roku, včetně podrobných pravidel, naleznete na webových stránkách www.detskycinroku.cz.

Organizátor projektu:
Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:
Whirlpool ČR

Hlavní partner:
Nadace AGROFERT

Záštita nad projektem:
Magistrát hl. města Prahy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:
Městská policie Praha
Creative Republic
Seznam.cz
Poski.com
Muzeum Chocotopia

Mediální partneři projektu:
Rádio Junior
Alik.cz
Učitelské noviny
Ámos Vision – Školní informační panely

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool CR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích. Více na www.detskycinroku.cz.

O společnosti Whirlpool Corporation

Whirlpool Corporation (kód na burze NYSE:WHR) je největším výrobcem a dodavatelem velkých domácích spotřebičů na světě, s ročními tržbami (2016) cca 21 mld. dolarů, s 93 tisíc zaměstnanci a 70 výrobními a technologickými výzkumnými středisky po celém světě. Společnost prodává spotřebiče značek Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit, Hotpoint a spotřebiče dalších významných značek taktéž ve všech zemích světa. V regioně EMEA (Evropy, Středního Východu a Afriky) společnost zaměstnává asi 24 tisíc pracovníků, prodává ve více než 30 zemích a svoje výrobní závody má v osmi státech. Whirlpool EMEA je součástí Whirlpool Corporation. Centrála společnosti Whirlpool pro Evropu se nachází v Italském Peru (provincie města Milán). Další informace o společnosti získáte na webových stránkách www.whirlpoolcorp.com nebo twitter @WhirlpoolCorp.

Kontakty pro další informace

Zuzana Chmelíková
Dětský čin roku
mobil: +420 732 774 676
zuzana@detskycinroku.cz

Alžběta Suchanová
Whirlpool CR, spol. s r.o.
Radlická 14, 150 00 Praha 5

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com