Příběhy

Sušenky s úsměvem
2023
Eva Martináková, 11 let
ZŠ Slezská Ostrava

Loni, v páté třídě, jsme si s dětmi ve školním parlamentu povídali o dobrých skutcích. S mými kamarádkami, Julčou a Emou nás to inspirovalo a rozhodly jsme se uskutečnit den laskavosti. Sedly jsme si o přestávce a snažily se vymyslet, co bychom tak mohly udělat. Měly jsme plno nápadů, až jeden nápad vyhrál. Vyhrála přespávačka a pečení sušenek pro prvňáčky, učitele a učitelky.

Po škole jsme šly domů a domluvily jsme se, že každá vezmeme nějaké suroviny a pojedeme autobusem společně s Emou k Julči. U Julči jsme zkontrolovaly, jestli máme všechny suroviny a začaly jsme připravovat těsto.

Pekly jsme pět plechů sušenek a bylo toho docela dost, ale věděly jsme, že se sušenky ve škole určitě sní. Každou várku sušenek na plechu jsme jinak ozdobily, většinou jsme je sypaly ozdobnou cukrovou posypkou a kuličkami, ale vytvořily jsme i smajlíky. Zdobení se nám z celého pečení líbilo nejvíce. Když se všechny sušenky dopekly, tak jsme si ještě společně užily prima večer a noc. Když jsme šly spát, myslely jsme na to, jak dětem uděláme další den radost.

Další den jsme se domluvily s paními učitelkami a druhou vyučovací hodinu sušenky rozdávaly všem našim prvňáčkům. Měli velkou radost. Co bychom neudělaly, pro ty úsměvy :-)

O přestávkách jsme rozdaly sušenky i učitelům. Moc nás chválili. Zbylo pár sušenek pro nás i naše spolužáky. Byly moc dobré a všem chutnaly.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com