Příběhy

Pomoc Kámošce
2022
Svobodová Tereza, 13 let let
ZŠ Mládežnická 536, Trutnov 2

Svobodová Tereza

13 let – 8. C

ZŠ Trutnov 2

POMOC N@ NETU

Pomoc kámošce

Tento příběh je pravdivý a poučný. Jednou jsme s mojí kamarádkou Áďou byly venku a vyskočila nám na instagramu fotka naší spolužačky, kde jsme viděli, jak kouří.

Nějak se totiž změnila, zapojila se i se svou sestrou do divné party starších kluků a holek, kteří mají i problémy s Policií. Naše spolužačka dokonce nepřišla do školy a vymluvila se, že jí není dobře, ale my věděli, že to není pravda.

Na internet spolužačka dává fotografie, kde „paří“ s partou, a to byl důvod, kdy jsme se s kamarádkou rozhodly jí pomoci. Ale spolužačka ten den opět nebyla ve škole, a tak jsme se rozhodly jít si pro radu k naší třídní učitelce, která s námi má každý týden třídnické hodiny a vždy nám pomáhala i z průšvihů ven.

Ta si s námi v klidu popovídala, pochválila nás a vysvětlila spoustu věcí.

Naplánovaly jsme s Áďou, co a jak dál. Rozhodly jsme se, že spolužačku z té party vytáhneme, budeme s ní trávit volný čas a kamarádit se s ní.

Je pravda, že od té chvíle je to jiné, sledujeme poctivě internet a fotografie spolužačky se už v té partě neobjevují.

Jsme rádi, že nám internet pomohl odhalit hrozící průšvih, který by brzy naše spolužačka měla a my jsme díky němu dostaly novou kamarádku.

Příběhy

Pomoc kamarádovi

Po vyučování jsme za hezkého počasí chodili s kamarády na hřiště, kde jsme si vždycky užili spousta zábavy. Jinak tomu nebylo ani tenkrát, když se stala tato příhoda. Já, společně s nejlepší kamarádkou a kamarádem Alexem jsme si hráli na babu. Měl ji ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz