Příběhy

Narozeniny
2021
Matyáš Augustin, 14 let
ZŠ Trutnov 2

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřenice, a tak jsme přemýšleli, co bychom mohli dělat ve třech.

Nakonec jsme vymysleli zahrát si na babu. Před budovou bylo parkoviště, a jak jsme tak běhali a hráli si – měl jsem babu a šel jsem po kamarádovi, ale on zaběhl na to parkoviště, aniž bychom přemýšleli a vnímali okolí. Najednou jsem zaslechl zvuk přijíždějícího auta. Zastavil jsem se a zavolal: „Hej, čekej, autooo, autooo, stůj, nehraju.“ Ale kamarád nevnímal, tak jsem skočil, drapl ho za kousek trička a stáhl ho zpět. Auto ho tedy naštěstí jen škrtlo zrcátkem, jelo hodně rychle.

Dodnes by mě zajímalo, co by dělala jeho mamka, kdyby jí zemřel syn na její narozeniny. Kdybych tenkrát rychle nezareagoval, ztratil bych v té době nejlepšího kamaráda, kterého jsem znal od školky.

Člověk někdy nesmí zaváhat jako já tehdy, kdybych jen na sekundu zaváhal, nechci ani pomyslet.

Myslím si, že by lidé nikdy neměli váhat nad jednoduchými volbami.

Příběhy

Pomoc kamarádovi

Po vyučování jsme za hezkého počasí chodili s kamarády na hřiště, kde jsme si vždycky užili spousta zábavy. Jinak tomu nebylo ani tenkrát, když se stala tato příhoda. Já, společně s nejlepší kamarádkou a kamarádem Alexem jsme si hráli na babu. Měl ji ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz