Příběhy

Úklid
2021
Jan Gavlas, 14 let
ZŠ Slezská Ostrava

Jednoho dne jsme se s naším hasičským týmem rozhodli, že půjdeme uklidit „Důlky“, které se nachází v místě našeho bydliště v Ostravě Muglinově. Jedná se o menší lesní park, kam lidé často chodí, ale také odhazují nepotřebné věci a dělají z parku smetiště.

V sobotu ráno jsme se sešli kolem 8. hodiny ráno u hasičárny v Muglinově, za auto připojili přívěsný vozík a jeli jsme směr „Důlky“. Když jsme přijeli na místo, vyrazilo nám to dech. Takový nepořádek jsme už dlouho neviděli. V lesoparku jsme našli různé odpadky například plechovky, plastové láhve, papírky od potravin, igelitové tašky, sáčky a v malém jezírku dokonce velké pneumatiky od traktorů a aut.

Rozdělili jsme se s kamarády do skupin. Já a kamarádi z mé skupiny jsme šli vytahovat pneumatiky, další skupinky šly uklízet odpadky. Pneumatik bylo opravdu hodně a bylo celkem těžké je vytáhnout, ale poradili jsme si. Téměř celý den jsme park čistili, odpadků neubývalo a přívěsný vozík se plnil a plnil. Celkem dva plné přívěsné vozíky odpadků a pneumatik, to byl výsledek naší celodenní práce.

Všichni jsme večer padli únavou, ale pro ten dobrý pocit, že jsme udělali něco pro své okolí a místo, kde spousta z nás denně chodí … to za to stálo. Chceme žít v čistém prostředí a není nám lhostejné, když nám někdo dělá z přírody smetiště.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz