Příběhy

Pomoc po pádu z kola
2015
Matyáš Kolek, 12 let
ZŠ Bohumínská

Chtěl bych Vám popsat příběh, který se skutečně stal během MTB závodu „Šilheřovický Šlaušek 2013" a hrdinou tohoto příběhu je můj bratr Filip Sehnal.

Bratrovi se v soutěži dařilo velmi dobře. Dokonce patřil mezi ty závodníky, kteří byli v tzv. vedoucí skupině, jenže pak se stalo něco, co nikdo vůbec nečekal. Přímo před kolo mého bratra spadl nějaký starší pán a rozbil si hlavu. Byl tam sice s nějakou paní, ale ta byla z celé situace v šoku, brečela a nedokázala mu nějak pomoci. To můj bratr neváhal a okamžitě se snažil pánovi poskytnout první pomoc.

Setrval u pána až do příjezdu sanitky. Poté se rozhodl sice ještě v závodě pokračovat, ale do cíle dorazil až jako poslední. Byl však rád, že mohl někomu pomoci, protože zdraví je přeci důležitější než vítězství v závodě.

Jsem moc rád, že se takto můj bratr zachoval a jen mě mrzí, že se mu ani potom nedostalo žádného poděkování či ocenění. A to je důvod, proč bych chtěl tento příběh nominovat.

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com