Příběhy

Pomoc po pádu z kola
2015
Matyáš Kolek, 12 let
ZŠ Bohumínská

Chtěl bych Vám popsat příběh, který se skutečně stal během MTB závodu „Šilheřovický Šlaušek 2013" a hrdinou tohoto příběhu je můj bratr Filip Sehnal.

Bratrovi se v soutěži dařilo velmi dobře. Dokonce patřil mezi ty závodníky, kteří byli v tzv. vedoucí skupině, jenže pak se stalo něco, co nikdo vůbec nečekal. Přímo před kolo mého bratra spadl nějaký starší pán a rozbil si hlavu. Byl tam sice s nějakou paní, ale ta byla z celé situace v šoku, brečela a nedokázala mu nějak pomoci. To můj bratr neváhal a okamžitě se snažil pánovi poskytnout první pomoc.

Setrval u pána až do příjezdu sanitky. Poté se rozhodl sice ještě v závodě pokračovat, ale do cíle dorazil až jako poslední. Byl však rád, že mohl někomu pomoci, protože zdraví je přeci důležitější než vítězství v závodě.

Jsem moc rád, že se takto můj bratr zachoval a jen mě mrzí, že se mu ani potom nedostalo žádného poděkování či ocenění. A to je důvod, proč bych chtěl tento příběh nominovat.

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz