Příběhy

Šťastná, němá tvář.
2012
Klára Eliášková, 14 let
Školní náměstí 6

Dobrý den.

Můj příběh není moc dlouhý, ani moc významný ale i takový skutek se počítá. Nedávno jsem se nastěhovala do Chrudimi, a změnila školu. Ze začátku si mě nikdo nevšímal a nebavil se semnou, a tak jsem hledala kroužek či zábavu venku. Nejčatěji jsem chodila víc ke kraji města kde byly pole a krásná příroda. Jednou jsem našla moc hezkou cestu kam nikdo nechodil a měla jsem tam klid, nedaleko bylo pár domů. V jednom bydlel moc hodný pejsek kterého panička pořát uvazoval u schnilé boudy žetězem.

Když z ní konečně po čase mého volání a lákání vylezl abych si ho prohlédla naskytl se mi zničující pohled. Pejsek byl smutný a tlapky od hladu holé, žebra mu byla tak vidět že se dala počítat i na dálku.

Věděla jsem že to nemohu nechat osudu, když jsem vyrazila domů pejsek za mnou koukal jak mi tečou slzi proudem po tvářích. Doma jsem neváhala a sedla k počítači. Začala jsem hledat čísla na útulky kterým bych zavolala. Nakonec jsem našla číslo na útulek v Chrudimi. Bála jsem se však že až řeknu kolik mi je že mi nebudou věřít, a tak jsem se rozhodla o anonymní telefonát z telefoní budky. A druhý den byl pejsek pryč a zůstal po něm jen rezavý žetěz.

Ten den mě navštívil další skvělý nápad a to že tomu pejskovi budu pomáhat už napořát. Jela jsem až za nějaký čas po mých 14. narozeninách do útulku kam jsem volala. Měli to tam moc hezké a čisté. Paní co tam pracuje mi dala papíry pro rodiče z důvodu toho že nejsem plnoletá, máma byla ráda že mám zábavu a tak mohu venčit pejsky z útulku.

Od paní z útulku jsem se dozvěděla že pejsek kterého jsem zachránila je fenka ménem Kesy. Styděla sem se a tak jsem se ani do teď nepřiznala že jsem volala já. Kesy je pořát bázlivá, ani se jí nedivím po její skušeností z lidmi. Ale každý pejsek má nějakou slabinu, a jéjí jsou pamlsky kterých mám vždy plné kapsy.

Chloupky jí na tlapkách zas dorostli a pravidelně jí. Chodím sní na procházku každý druhý den. Mám jí moc ráda a doufám že ji budu moct v budoucnu adoptovat, protože jí moc miluju a chci aby jí už nikdy z tváře nezmizel ten spokojený vyraz.

A jsem ráda že vše dopadlo moc dobře.

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz