Příběhy

Nepořádek v lese
2011
Jakub Horáček, 14 let let
ZŠ V Domcích

Jakub Horáček

9. B

ZŠ V Domcích Trutnov

14 let

POMOC PŘÍRODĚ

„Nepořádek v lese“

Už je to hodně dlouho, bylo mi asi 10 let. Jeli jsme na výlet se známými do Pekla - chatová oblast s rybníkem. Nejdříve jsme si dali v restauraci něco dobrého k jídlu a šli jsme se projít okolo rybníka, procházka byla hezká. Rodiče si šli sednout do restaurace.

Kamarádka a já jsme šli do lesa v domnění, že najdeme nějaké houby nebo jiné lesní plody, ale místo toho jsme tam našli jen poházené papírky a velký nepořádek. Tak jsme se rozhodli, že lesu trochu pomůžeme. Zašli jsme si pro nějaké igelitové pytle a začali les pomalu uklízet, šlo nám to od ruky. Papírky z lesa rychle mizely. Naplnily jsme pytle a ty jsme odnesli do odpadkového koše, tam, kam patří.

Potom jsme se do lesa vrátili a už to tam vypadalo o hodně lépe, a dokonce jsme našli i pár borůvek. Sbíraly se mnohem lépe, když tam bylo čisto, než když tam byly ty naházené odpadky.

Příběhy

Pomoc kamarádovi

Po vyučování jsme za hezkého počasí chodili s kamarády na hřiště, kde jsme si vždycky užili spousta zábavy. Jinak tomu nebylo ani tenkrát, když se stala tato příhoda. Já, společně s nejlepší kamarádkou a kamarádem Alexem jsme si hráli na babu. Měl ji ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz