Příběhy

Pro kamaráda
2005
Rudolf Sivák, 17 let let
9. třída Speciální školy

<p>

Bylo hezké odpoledne, a protože jsem dostal chuť na zmrzlinu, tak jsem si ji šel cestou ze školy koupit. Místo domů jsem šel do cukrárny u obchodního domu Billa.

U Billy je rybníček a najednou slyším volání o pomoc: "Pomóc, pomóc!" Prostě mi to nedalo, přiběhl jsem blíž a za stromem ve vodě se topí můj kamarád ze školy. Vůbec jsem nezaváhal a okamžitě jsem skočil pro něj a vytáhl jsem ho ven. Měli jsme oba velké štěstí, já v tom, že jsem mu nemusel poskytnout první pomoc a on, že jsem přišel včas a on se neutopil. Druhý den doprovázela toho kluka do školy maminka a ze srdce mi moc děkovala, že jsem jejímu synovi pomohl.

</p>

<p>

I v dnešní době, kdyby někdo potřeboval pomoc, tak bych určitě neváhal a ihned bych pomohl každému, bez ohledu na to, kdo to je a jak vypadá.

</p>

<p>

To je můj pravdivý příběh.

</p>

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com