Příběhy

Pomoc kamarádce
2005
Blanka Jurková, let
ZŠ, Náměstí 35 Pilníkov

<p>

Konečně je tu slunečný den, který měl být plný legrace a dobrodružství. Se svým kamarádem Martinem a jeho malou sestrou Monikou jsem vyrazili ke kolejím, abychom si užili trochu zábavy.

</p>

<p>

Nejprve jsme přijeli ke trati a pozorovali rychlost vlaku. Říkali jsme si, že bychom mohli nasbírat nějaké kytičky nebo jahody, které rostly mezi cestou a železniční tratí. Pustili jsme se tedy do trhání a bylo nám fajn.

</p>

<p>

Jenže za chvíli jsme s Martinem uslyšeli Moničin výkřik a uviděli zděšený výraz jejích očí, které se dívaly na nohu. Neustále křičela: "Had, had, had!"

</p>

<p>

V tu chvíli nám došlo, co se děje, a vytáhli jsme Monču na cestu, kde jsem jí okamžitě zaškrtila nohu mikinou a šňůrou od klíčů a neustále jsem ji utěšovala. Martin jel mezitím pro pomoc.

Já jsem ji vzala na kolo a dopravila ji k obecnímu úřadu. Rodiče mých kamarádů ihned přijeli. Cítila jsem nervozitu, strach a napětí.

</p>

<p>

Záchranná služba dorazila během chvíle a odvezla Moniku do nemocnice. Martin ze sebe nemohl vydat ani hlásku. Bylo mi líto, že toto všechno potkalo nás. V nemocnici neměli správné sérum, a proto Monika jezdila po vyšetřeních s napuchlou nohou. Nakonec se sérum, které pro ni bylo životně důležité, našlo.

</p>

<p>

Už nikdy bych takový strach nechtěla zažít. Jsem ale ráda, že vše mělo šťastný konec.

</p>

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com