Příběhy

Nemocná maminka
2005
Lucie Hrachovcová, 12 let let
Základní škola Lichnov

<p>

Moje milá maminka jednou v zimě onemocněla těžkou angínou. Musela ležet v posteli a nesměla pracovat. Byla z toho velmi smutná. Poprosila mě, jestli můžu udělat jídlo k večeři pro celou naši rodinu. Já jsem ochotně souhlasila. Přinesla jsem jí na tácku chleba a ona ho jen rozkrájela, abych se při krájení neřízla. Já jsem pak chleby namazala máslem a potřela marmeládou. Pak jsem mamince uvařila dobrou kávu a nakreslila jí obrázek. Vše jsem mamince donesla na tácku až do postele, aby nemusela vůbec vstávat. Měla z toho moc velkou radost a já taky. Maminka jedla a já šla ještě vyluxovat všechny naše pokoje.

</p>

<p>

Nakonec jsme si spolu dlouho povídaly.

</p>

<p>

Nic mi neudělá takovou radost, jako když se někdo druhý raduje, přestože je nemocný. Ten den mi bylo moc dobře u srdce. Kdyby si všichni pomáhali, byl by svět veselejší, hezčí a lepší.

</p>

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com