Příběhy

Moje pomoc lidem
2005
Jakub Podžorný, let
ZŠ Chotěbuz

<p>

O Tříkrálové sbírce jsem se poprvé dozvěděl z reklamy v televizi. Vím, že tři králové jsou postavy z bible a byli to králové, kteří přinesli dary narozenému Ježíškovi. I dnes by se měli bohatí lidé slitovat nad chudými a něco jim přispět. Proto jsem byl rád, když mi maminka řekla, že se můžu letos zúčastnit Tříkrálové sbírky, o které jsem už předtím slyšel v televizních novinách. Tuto sbírku pořádá Česká katolická charita.

</p>

<p>

S maminkou a babičkou jsme zašli na faru, kde jsme dostali malé kalendáře s obrázkem tří králů a sáček s cukry. Naším úkolem bylo chodit od domu k domu jako koledníci, lidem zazpívat písničku a poprosit je o příspěvek pro chudé lidi. Peníze byly určeny také pro oblasti postižené vlnou tsunami. Těchto peněz ti lidé využili k tomu, aby měli co jíst, co si vzít na sebe a na stavbu nových domů. Naši Tříkrálovou skupinu tvořila moje maminka, babička a já. Obešli jsme polovinu vesnice a na závěr mě už pořádně bolely nohy. Měl jsem ale nakonec dobrý pocit, že jsem tím pomohl mnoha lidem v nouzi.

</p>

Příběhy

Záchrana lidského života

Kdybych řekla, že mi moje kamarádka zachránila život, nejspíš si představíte takový ten dramatický scénář, kdy jsem utrpěla nějaké smrtelné zranění a kamarádka běží s lékárničkou v ruce a telefonem vytáčejícím záchranku u ucha mě zachránit. Takhle je ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Mattel

Partneři: Oresi Terranova Kores seznam.cz mppraha.cz Creative Republic amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz Rádio Junior poski.com