Příběhy

Kapesné pro Asii
2005
Veronika Tučková, 13 let let
ZŠ Jih, Luční 838 H

<p>

Začalo to všechno mým největším přáním našetřit si co nejvíce z kapesného a koupit si něco velkého, úžasného. A tak jsem šetřila, střádala korunku ke korunce, až jsem měla pocit, že již mám dost. Ale najednou po tak dlouhém čekání jsem nevěděla, co s ušetřenými penězi. Přemýšlela jsem o tom velmi, velmi dlouho. Mezitím se ve světě odehrálo mnoho zlého a ošklivého. Nejvíce mě dojalo, jak trpí lidé po přírodní katastrofě, která nesla název "Tsunami".

</p>

<p>

Jak jsem tak sledovala zprávy, slyšela různé rozhovory, zrodila se mi v hlavě myšlenka. Zprvu byla velmi nepatrná, maličká, sotva znatelná, ale brzy dostávala stále zřetelnější obrysy a já dospěla k rozhodnutí. Kapesné, které jsem asi rok šetřila, pošlu chudým a bezmocným lidem, kteří ztratili všechno, své domovy, rodiny, přátele, známé. Najednou jsem se vcítila do těchto lidí a nevím, jak by mi bylo, kdybych měla naráz přijít o všechno. Jsem moc ráda, že žiji tady, že mám své rodiče, sourozence, hračky, jídlo apod.

</p>

<p>

Vydala jsem se tedy s maminkou do banky a veškeré své peníze jsem poslala těm, kteří to v dané chvíli potřebovali, oni si to zasloužili daleko více než já. Já bych to utratila sice za hezké, ale nepotřebné věci. Vím, že to byl pouze malý čin, ale já z toho měla opravdu dobrý pocit. Přeji všem lidem, aby alespoň jednou v životě takový pocit zažili.

</p>

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz