Příběhy

Milý nález
2005
Šárka Nováková, 13 let let
Jungmannova ZŠ, Plzeňská ul. 30 Beroun 2

<p>

Každý z nás někdy jistě udělal nějaký dobrý čin, ať malý nebo velký. A mně se stal tento: já a má rodina jsme vyrazily za přáteli do Teplic. Když jsme dorazili, zašli jsme všichni na oběd a kávu, kde jsme si skvěle popovídali a pobavili se. Po vydatném jídle jsme se rozhodli, že musíme vytrávit na procházce. Šli jsme se projít do místních lesů. Procházeli jsme se po krásné lesní cestě, okolo byl samý zeleňoučký les.

</p>

<p>

Já společně s bráškou jsme běhali a honili se. Byl s námi i náš pejsek Miguel, který se náhle zastavil na okraji a něco očuchával a štěkal. Okamžitě jsme se šli všichni podívat, co se děje. Našli jsme tam černý pytel, který kňučel. Můj tatínek společně se strýcem pytel rozvázali a uvnitř našli malého smutného pejska. Vypadal jako ovčák, ale myslím že nebyl čistokrevný. Mamka si všimla pejskovy zraněné nohy, na kterou i napadal. Byl roztomilý a hravý.

</p>

<p>

Protože přátelé mají dvě dcery, které ještě žádné zvířátko nemají a bydlí i v rodinném domě, tak po krátkém rozmýšlení se rozhodli, že si psíčka nechají. Nechali ho vyšetřit u místního veterináře. Pojmenovali ho podle nejznámějšího ovčáka - Rex. Také zraněná tlapka se mu postupně vyléčila díky laskavé péči přátel a pana doktora. Rexíka jsme nedávno navštívili a už je z něho krásný a zdravý pes.

</p>

Příběhy

Narozeniny

Jednoho krásného slunečného dne jsem napsal kamarádovi, zda nejde ven. Odepsal, že možná večer. A opravdu, večer jsme vyrazili. Povídali jsme si a kamarád říká:“ Moje máma má dnes narozeniny.“ K budově, před kterou jsme si hráli, přijela jeho sestřen ...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz