Tiskové zprávy

Dětský čin roku hledá hrdiny i na pěti akcích v Praze

14. 5. 2018
Hledáme školáky, kteří vykonali dobrý skutek! Máte doma malého hrdinu, jenž rád pomáhá a nejsou mu lhostejní lidé v nouzi ani příroda? Přihlaste ho do 14. ročníku projektu Dětský čin roku. Posílat příběhy můžete poštou, prostřednictvím webových stránek projektu nebo osobně na jedné z pěti akcí, které se budou letos konat v Praze.

Dětský čin roku každoročně hledá hrdiny z řad dětí, a podporuje tak konání dobra mezi lidmi i pomoc přírodě. Projekt pořádá společnost Whirlpool ČR, která statečné děti každoročně oceňuje na slavnostním vyhlášení vítězů. To se koná v prosinci na Staroměstské radnici v Praze za účasti všech patronů projektu z řad známých osobností kultury a sportu. Odvážní a obětaví žáci základních škol mohou své příběhy přihlásit také na stáncích Dětského činu roku, a to na jedné z pěti partnerských akcí, které se letos konají v Praze.

Kdy a kde stánek Dětského činu roku letos najdete?

Den rodiny
Datum: 19. 5. 2018
Místo: Park Grébovka

Den s Městskou policií hl. m. Prahy
Datum: 1. 6. 2018
Místo: ZOO Praha

Den hudby
Datum: 21. 6. 2018
Místo: Praha 10

Foodparade
Datum: 1. – 2. 9. 2018
Místo: Zámek Trója

Ladronkafest
Datum: 15. 9. 2018
Místo: Park Ladronka

Na našem stánku se děti mohou dozvědět vše, co je o projektu Dětský čin roku zajímá. Zároveň jim dáme možnost, aby přímo na místě svůj příběh sepsaly, a mohly se tak zapojit do soutěže. Odměnou jim může být kromě jiného i setkání se známými osobnostmi jako je například Aleš Háma, Jiří Ježek a další, “ vysvětluje Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku.

Příběhy o dobrých skutcích mohou děti do projektu zasílat také prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz nebo na adresu P. O. Box 96, Praha 74, 170 04, a to až do 30. září 2018. Soutěží se v celkem sedmi kategoriích: Záchrana lidského života (partnerem je ŠIK – Školní informační kanál), Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior) , Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) či Pomoc starším lidem, kterou zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace AGROFERT.

Autoři vítězných příběhů získají za odměnu věcné dárky od partnerů projektu a šek v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek. Proto neváhejte a navštivte s rodinou stánek Dětského činu roku na některé z uvedených akcí. Těšíme se na vás!

Organizátor projektu:
Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:
Whirlpool ČR

Hlavní partner:
Nadace AGROFERT
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Záštita nad projektem:
Magistrát hl. města Prahy

Partneři projektu:
Městská policie Praha
Ogilvy Public Relations
Creative Republic
Seznam.cz
Poski.com

Mediální partneři projektu:
Rádio Junior
Alik.cz
Učitelské noviny
ŠIK – Školní informační kanál
Pastelka

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool ČR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda
a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích. Více na www.detskycinroku.cz .

O společnosti Whirlpool Corporation

Whirlpool Corporation je největším výrobcem velkých domácích spotřebičů na světě, s ročními tržbami přibližně 21 miliard dolarů, s 93 000 zaměstnanci a 70 výrobními a technologickými výzkumnými středisky po celém světě (v roce 2016). Společnost prodává spotřebiče značek Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Hotpoint, Indesit a spotřebiče dalších významných značek v téměř všech zemích světa.
V regionu EMEA (Europe, Middle East & Africa) zaměstnává přibližně 24 000 lidí, je přítomna prostřednictvím obchodních zastoupení ve více než 30 zemích a má své výrobní závody v osmi státech. Whirlpool EMEA je provozní jednotkou Whirlpool Corporation. Provozní centrum společnosti Whirlpool pro Evropu se nachází ve městě Pero (MI) v Itálii. Další informace o společnosti najdete na webových stránkách www.whirlpoolcorp.com nebo sledujte twitter @WhirlpoolCorp.

Kontakty pro další informace

Zuzana Chmelíková
Ogilvy Public Relations, s.r.o.
Přívozní 2a, 170 00 Praha 7
mobil: +420 732 774 676 
Zuzana.chmelikova@ogilvy.com 

Alžběta Suchanová
Whirlpool CR, spol. s r.o.
Radlická 14, 150 00 Praha 5
mobil: +420 731 453 876
pr_cz@whirlpool.com

Příběhy

Nehoda

Všechno se stalo v srpnu tohoto roku, když jsem jel za kamarády na kole na koupaliště. Jel jsem za nimi, když už jsem byl skoro na koupališti, tak mi kamarád zavolal, že už tam nejsou, že jdou do vedlejší vesnice...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
P.O.Box 96
170 04 Praha 74

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior Pastelka Šik cz - informace v kostce

Partneři: seznam.cz ogilvy.cz Creative Republic crdm.cz mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Spolupracujeme: Den Rodiny Expodům