Tiskové zprávy

Dětský čin roku hledá hrdiny na jedenácti akcích v ČR

4. 5. 2017
Máte doma školáka, který udělal nějaký dobrý skutek? Přihlaste ho do projektu Dětský čin roku, a třeba se právě váš potomek stane vítězem již 13. ročníku. Stačí navštívit některou ze zábavních, kulinářských a sportovních akcí pro rodiny v Praze nebo v některém ze tří moravských měst, kde bude mít letos Dětský čin roku svůj stánek. Potkat se budete moci i se známými osobnostmi jako Aleš Háma, Jitka Čvančarová nebo Jiří Ježek, kteří projekt podporují.

Dětský čin roku pořádá společnost Whirlpool ČR. Podporuje tak konání dobra mezi dětmi a malé hrdiny za jejich pomoc lidem i přírodě oceňuje. Od dubna se do soutěže mohou přihlásit všechny obětavé a odvážné děti osobně na některé z jedenácti partnerských akcí. Stačí na stánku Dětský čin roku sepsat nebo rovnou odevzdat pravdivý příběh o vlastním dobrém skutku nebo o skutku kamaráda či kamarádů.

„Osobní návštěva stánku Dětského činu roku je nejsnazší možnost, jak se do naší soutěže přihlásit. Dětem i rodičům vše vysvětlíme a dáme jim potřebné věci k sepsání příběhu. Z rodinné výpravy za zábavou, dobrým jídlem či sportem tak mohou vzejít noví dětští hrdinové, kteří budou v konání dobra inspirovat své vrstevníky i dospělé,“ říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku.

 

Kdy a kde stánek Dětského činu roku letos najdete?

Čarodějnice na Ladronce 2017

Datum: 30. 4. 2017

Místo: Park Ladronka, Praha

 

Garden Food Festival Olomouc

Datum: 13. – 14. 5. 2017

Místo: Smetanovy sady, Olomouc

 

Prague Food Festival

Datum: 26. – 28. 5. 2017

Místo: Vyšehrad, Praha

 

Den s Městskou policií hl. m. Prahy

Datum: 1. 6. 2017

Místo: ZOO Troja, Praha

 

Garden Food Festival Ostrava

Datum: 10. – 11. 6. 2017

Místo: Areál Dolní Vítkovice, Ostrava

 

Setkání s policií

Datum: 17. 6. 2017

Místo: PVA Letňany, Praha

 

Bikeclinic Cup

Datum: 30. 7. 2017

Místo: Praha-Letňany

 

Foodparade

Datum: 26. – 28. 8. 2017

Místo: Zámek Troja, Praha

 

Garden Food Festival Zlín

Datum: 2. – 3. 9. 2017

Místo: park u zámku, Zlín

 

Sporťáček

Datum: 9. 9. 2017

Místo: Hamr Braník, Praha

 

Bikeclinic Cup

Datum: 17. 9. 2017

Místo: Praha-Točná

 

Hrdinské příběhy mohou děti do projektu zasílat také prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz nebo na adresu P. O. Box 96, Praha 74, 170 04, a to až do 30. září 2017. Soutěží se v celkem sedmi kategoriích: Záchrana lidského života (partnerem je ŠIK – Školní informační kanál), Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) či Pomoc starším lidem, kterou zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace AGROFERT.

Autoři vítězných příběhů získají za odměnu věcné dárky od partnerů projektu a šek v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek. Odměnou bude také nevšední zážitek při slavnostním vyhlášení nových dětských hrdinů 7. prosince 2017 na Staroměstské radnici v Praze, kterého se účastní VIP patroni jednotlivých kategorií.

Proto neváhejte a navštivte s rodinou stánek Dětského činu roku na některé z uvedených akcí. Těšíme se na setkání!

Organizátor projektu:

Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:

Whirlpool ČR

Hlavní partner:

Nadace AGROFERT

Záštita nad projektem:

Magistrát hl. města Prahy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:

Městská policie Praha

iPILOT

Muzeum Grévin

Ogilvy Public Relations

Creative Republic

Seznam.cz

Poski.com

Mediální partneři projektu:

Rádio Junior

Alik.idnes.cz

Učitelské noviny

ŠIK – Školní informační kanál

Pastelka

 

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool ČR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda
a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích. Více na www.detskycinroku.cz.

 

O společnosti Whirlpool Corporation

Whirlpool Corporation je největším výrobcem velkých domácích spotřebičů na světě, s ročními tržbami přibližně 21 miliard dolarů, s 93 000 zaměstnanci a 70 výrobními a technologickými výzkumnými středisky po celém světě (v roce 2016). Společnost prodává spotřebiče značek Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Hotpoint, Indesit a spotřebiče dalších významných značek v téměř všech zemích světa.
V regionu EMEA (Europe, Middle East & Africa) zaměstnává přibližně 24 000 lidí, je přítomna prostřednictvím obchodních zastoupení ve více než 30 zemích a má své výrobní závody v osmi státech. Whirlpool EMEA je provozní jednotkou Whirlpool Corporation. Provozní centrum společnosti Whirlpool pro Evropu se nachází ve městě Pero (MI) v Itálii. Další informace o společnosti najdete na webových stránkách www.whirlpoolcorp.com nebo sledujte twitter @WhirlpoolCorp.

 

Kontakty pro další informace

Zuzana Chmelíková   

Ogilvy Public Relations, s.r.o.

Přívozní 2a, 170 00 Praha 7  

mobil: +420 731 453 876   

zuzana.chmelikova@ogilvy.com     

Alžběta Suchanová

Whirlpool CR, spol. s r.o.       

Radlická 14, 150 00 Praha 5

mobil: +420 731 453 876

pr_cz@whirlpool.com

Příběhy

Nehoda

Všechno se stalo v srpnu tohoto roku, když jsem jel za kamarády na kole na koupaliště. Jel jsem za nimi, když už jsem byl skoro na koupališti, tak mi kamarád zavolal, že už tam nejsou, že jdou do vedlejší vesnice...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
P.O.Box 96
170 04 Praha 74

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior Pastelka Šik cz - informace v kostce

Partneři: seznam.cz ogilvy.cz Creative Republic crdm.cz mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Spolupracujeme: Den Rodiny Expodům