Příběhy

Záchrana bratra
2020
Tomáš Mostýn, 12 let
ZŠ Slezská Ostrava

Byla sobota. Krásný slunečný den. Tento den začal jako každý jiný.

V teplých letních dnech je velmi příjemné koupání, a tak jsme se rozhodli skočit do našeho bazénu, který je zapuštěný v zemi. Šli jsme celá rodina. Bylo to moc fajn. Byl tam i můj osmnáctiměsíční bratr Jakub. Říkáme mu Kubásek. Kubásek ještě neumí plavat, takže má na sobě kruh. Hodně děláme v bazénu blbosti, což je fakt sranda. Třeba ho chytneme za nohy a vozíme ho, nebo na Kubáska děláme různé bláznivé obličeje. Po nějaké době jsme vylezli z bazénu, protože jsme tam byli dlouho a byli jsme celí rozmočení. Hned jsme se převlékli do suchého oblečení. Potom jsme šli lumpačit s bratrem. Ten si vzal malou síťku na motýly. Velmi se mu líbilo síťku nořit do vody a s tou vodou mě vždy pocákat. Jenomže pak se stalo něco, čeho jsme se obávali. Kubásek se jednou rozběhl moc rychle k vodě a zakopl o kraj bazénu. Spadl do vody a všichni jsme se strašně lekli. Moje sestra zakřičela: "Kuba se topí!,, Já i sestra jsme se rozběhli rychle k bazénu, kde jsem tak rychle zaklekl, že jsem si odřel obě kolena. Snažil jsem se bratra vytáhnout za nohu. Několikrát mi vyklouzl z ruky, jelikož silně kopal. Po pár neúspěšných pokusech se mi ho podařilo chytit. Mezitím sestra skočila do vody a chytla ho a pomohla mi bratra vytáhnout z vody ven. Bratr několikrát zakašlal a vyplivoval vodu. Strašně plakal a byl v šoku.

Pak přiběhla mamka a vzala si Kubáska do náručí. Až po nějaké době se jí ho podařilo uklidnit. Dlouho potom se Kubásek bál jít do bazénu. Všechno dobře dopadlo a já jsem moc rád, že jsme poslechli rodiče a nenechali Kubáska samotného pobíhat kolem bazénu. Se sestrou jsme mu zachránili život. Už navždy si tu situaci budu pamatovat a doufám, že se už nikdy nebude opakovat. Brášku máme všichni moc rádi. A až jednou bude velký, tak mu to třeba povyprávím.

Příběhy

Záchrana bratra

Byla sobota. Krásný slunečný den. Tento den začal jako každý jiný. V teplých letních dnech je velmi příjemné koupání, a tak jsme se rozhodli skočit do našeho bazénu, který je zapuštěný v zemi. Šli jsme celá rodina...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
Radlická 3201/14
150 00 Praha 5

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior

Partneři: seznam.cz Creative Republic crdm.cz mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Spolupracujeme: Den Rodiny Expodům