Příběhy

Překvapení v parku
2016
Ondřej Mašín, 13 let
Základní škola Kolín III.

Jednoho jarního dne jsem byl o víkendu u kamaráda Tomáše. Nudili jsme se a nevěděli jsme, co máme dělat. A tak Tomáš navrhnul, že bychom se mohli jet projet někam na kole. Po nasednutí na kola a krátké projížďce se naším cílem stalo fotbalové hřiště. Když nás přestalo bavit kopání, odjeli jsme do parku. Ani jeden z nás nečekal, že ten den někomu zachráníme život.

Když jsme jeli parkem, kamarád si nutně potřeboval odskočit. Odskočil si za keř a najednou zděšeně zakřičel: „Pojď rychle za mnou!“ Sesednul jsem z kola a rychle jsem se k němu dostal. Podíval jsem se za keř a přeběhl mi mráz po zádech. Ležel tam mně neznámý pán. Silně mu krvácela ruka, měl rozbitý nos, z kterého mu také tekla krev, a ještě k tomu měl podlitinu kolem oka. Na nic jsme nečekali a hned jsme volali záchrannou službu. Kamarád telefonoval a já jsem plnil přesně ty pokyny, které mi Tomáš předával od paní na lince. Měli jsme mu něčím zastavit krvácení. Naštěstí jsem u sebe měl šátek, silně jsem mu obvázal krvácející ruku a zkusil jsem, jestli reaguje a je schopen komunikace. Nejdřív jsem na něj začal mluvit a poté jsem s ním opatrně pohnul. Ale on nereagoval ani na můj hlas, ani na dotek. Když jsme splnili všechny rady telefonní operátorky, rozdělili jsme se: kamarád čekal na začátku parku, aby navedl sanitku, a já jsem musel být u postiženého pána. Když přijela sanitka, přivedli jsme záchranáře k pánovi a oni už se o vše potřebné postarali a pochválili nás. Řekli, že kdybychom ho našli o trochu později, bylo by už možná pozdě.

Příběhy

Nehoda

Všechno se stalo v srpnu tohoto roku, když jsem jel za kamarády na kole na koupaliště. Jel jsem za nimi, když už jsem byl skoro na koupališti, tak mi kamarád zavolal, že už tam nejsou, že jdou do vedlejší vesnice...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
P.O.Box 96
170 04 Praha 74

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior Pastelka Šik cz - informace v kostce

Partneři: seznam.cz Creative Republic crdm.cz mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Spolupracujeme: Den Rodiny Expodům