Příběhy

Zvířata za nic nemohou
2006
Katka Slezáková, 13 let let
8. Základní škola Chomutov

<p>

Už odmalička mám vztah ke zvířátkům. Obdivuji každého malého tvora, od mravence po slona.

</p>

<p>

Jednoho odpoledne jsem si jako každý měsíc šla koupit svůj oblíbený časopis. Zaujal mě v něm hlavně článek o zvířátkách, která trpí jen pro potřebu cizích lidí. Ptáte se proč, že vy byste žádnému živočichovi neublížili? Možná to ani netušíte, ale můžete si zrovna vy kupovat kosmetiku, jejíž značka provádí testy nezávadnosti na zvířatech.

</p>

<p>

Záběry, které můžete zhlédnout na stránce www.petatv.com jsou otřesné a nelidské. Zvířata, žijící v hrozných životních podmínkách a stísněných prostorech, nepoznala nic jiného než utrpení. Lidé, co provádějí tyto nechutnosti, asi nemají kousek citu, protože zvířata stahují zaživa a nevadí jim jejich srdcervoucí pískot a bezmocně smutný pohled. Tak se prosím pokusme zabránit tomuto utrpení, třeba jen tím, že nebudeme kupovat kosmetiku testovanou na zvířatech; testy neprovádí např. Avon. A ještě prosím: Nekupujte pravé kožichy, vždyť existují umělé napodobeniny, které jsou od pravé kožešiny téměř k nerozeznání.

</p>

Příběhy

Nehoda

Všechno se stalo v srpnu tohoto roku, když jsem jel za kamarády na kole na koupaliště. Jel jsem za nimi, když už jsem byl skoro na koupališti, tak mi kamarád zavolal, že už tam nejsou, že jdou do vedlejší vesnice...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
P.O.Box 96
170 04 Praha 74

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior Pastelka Šik cz - informace v kostce

Partneři: seznam.cz Creative Republic crdm.cz mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Spolupracujeme: Den Rodiny Expodům