Příběhy

Obálkami na pomoc
2006
Tereza Bršlicová, let
Základní škola Za Alejí Uherské Hradiště

<p>

Hned po skončení vánočních prázdnin jsme si s holkama ze třídy vykládaly, co jsme prožily, jaké dárky jsme dostaly, prostě co se nového událo. A skončily jsme u tématu, teda u katastrofy, která se stala v prosinci 2004, a to "smrtící vlna Tsunami".

</p>

<p>

Tak nás napadlo udělat sbírku na pomoc lidem postiženým vlnou Tsunami. Přemýšlely jsme o tom asi tak týden. Když jsme všechno promyslely, začaly jsme vyrábět plakáty a krabice, na které jsme lepily obrázky z této katastrofy. Tyto obrázky nebylo těžké sehnat, protože jich bylo hodně, skoro každý den v novinách a časopisech. Vyrobily jsme také krabici, kam se měly házet ty peníze. Trvalo nám dlouho vymyslet, kam krabici dáme, aby ji měl kdo hlídat a aby se ty peníze neztratily. Nakonec jsme se dohodly s učiteli na tom, že ji dáme na vrátnici naší školy, kde vždy někdo je, a tak budou stále na očích.

</p>

<p>

Vždy po vyučování jsme vybraly z krabice peníze a zanesly je sekretářce naší školy, která to zhruba po měsíci pošle na adresu, kterou jsme si předem našly. Některé třídy za sebe dávaly peníze, asi z třídního fondu, v obálkách. Později se zjistilo, že se některé z těchto obálek ztratily. To vyvolalo velký rozruch.

</p>

<p>

Bohužel se to nevyřešilo, a proto jsme poslali o něco peněz méně a to nás velmi mrzí. Doufáme, že tento náš "dobrý nápad" pomohl některým postiženým lidem a také zničené přírodě.

</p>

Příběhy

Nehoda

Všechno se stalo v srpnu tohoto roku, když jsem jel za kamarády na kole na koupaliště. Jel jsem za nimi, když už jsem byl skoro na koupališti, tak mi kamarád zavolal, že už tam nejsou, že jdou do vedlejší vesnice...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
P.O.Box 96
170 04 Praha 74

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior Pastelka Šik cz - informace v kostce

Partneři: seznam.cz Creative Republic crdm.cz mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Spolupracujeme: Den Rodiny Expodům