Příběhy

Děti dětem
2006
Monika Sokolovičová, 14 let let
ZŠ a MŠ Pilníkov

<p>

Paní učitelka měla velmi dobrý nápad. Co takhle na nepoužívaném plácku vedle sportovního hřiště vybudovat ještě jedno malé hřišťátko pro děti v předškolním věku, plné prolézaček, houpaček, pískovišť a se spoustou laviček pro maminky.<br>

A protože je škola zaměřená na ekologii, nechyběly by ani odpadkové koše a zeleň po celém hřišti.

</p>

<p>

Poněvadž musí na projektu i žáci, paní učitelka se rozhodla pro naši, tedy 8. třídu. Škola tento projekt mohla dostat grant od krajského úřadu, pokud po obci udělá anketu, změří velikost místa, nakreslí plán a vše zašle na krajský úřad.

</p>

<p>

Samozřejmě jsme aktivisté a do tohoto projektu jsme se vrhli po hlavě. Za jeden den obešla naše třída skoro celou vesnici o 1140 obyvatelích a uspořádala anketu. Radost z toho, že první bod máme za sebou, byla ohromná, byl to první krůček ke splnění spousty snů malých dětí a jejich rodičů.

</p>

<p>

Podle přání rodičů nás šest začalo pracovat na plánu. Zjistili jsme rozměry na plácku (o to se postarala paní učitelka) a začali jsme rýsovat a kreslit houpačky, prolézačky, domeček, lavičky, koše, zeleň. Naše třída není z těch, co by něco odbyli. Všechno pořádně propracovat, to bylo naše heslo! Na plánu se podíleli všichni. Za čtrnáct dní se nám podařilo projekt skoro dokončit. Zbývalo jen vše nafotit a poslat na krajský úřad. Těšili jsme se na to, že v naší vesnici bude konečně zábava i pro malé děti, které si tady nemají opravdu kde hrát. Celá třída do toho šla hlavně kvůli nim.

</p>

<p>

Všechno bylo odesláno a čekali jsme už jen na vyhodnocení. Čekání, které se zdálo nekonečné, nikoho z nás nebavilo. Jednoho dne přišel dopis, v němž nám bohužel sdělili, že projekt zamítli z důvodu nedostatečných podkladů.

</p>

<p>

Všechny velice mrzelo, ale přesto si nemyslíme, že byla naše práce zbytečná. Tento dobrý nápad nevyhodíme do koše, ale budeme se snažit sehnat sponzory. Neztrácíme naději a doufáme, že se nám to povede.

</p>

Příběhy

Nehoda

Všechno se stalo v srpnu tohoto roku, když jsem jel za kamarády na kole na koupaliště. Jel jsem za nimi, když už jsem byl skoro na koupališti, tak mi kamarád zavolal, že už tam nejsou, že jdou do vedlejší vesnice...

celý příběh »

Kontakty

Dětský čin roku
P.O.Box 96
170 04 Praha 74

e-mail: info@detskycinroku.cz
tel.: +420 732 77 46 76

Generální partner: whirlpool.cz

Hlavní partner: Nadace Agrofert

Mediální partneři: ucitelskenoviny.cz alik.cz poski.com Rádio Junior Pastelka Šik cz - informace v kostce

Partneři: seznam.cz Creative Republic crdm.cz mppraha.cz amosvision.eu chocotopia.cz

Záštita: praha.eu msmt.cz

Spolupracujeme: Den Rodiny Expodům